Dare. Konkurs

Dare. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Dare. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie centrum różnorodności biologicznej.

Kiedy architekt Louis Sullivan ukuł zasadę „forma podąża za funkcją”, nie wszyscy zdawali sobie sprawę, że stanie się ona jedną z głównych zasad, którymi kieruje się zawód architekta. Poleganie architektów na tej ideologii jest zrozumiałe, ponieważ wyznacza ona jasno priorytety w projektowaniu. „Forma podąża za funkcją” oznacza to, że ​​projekt musi być solidny, użyteczny i jednocześnie piękny, ale pozbawiony niepotrzebnych dekoracyjnych elementów. Według Sullivana zasada ta musiała być przestrzegana zawsze, bez wyjątku, ponieważ wynika z praw natury.

Chociaż ten sposób myślenia zyskał na popularności w okresie modernizmu, nadal jest przedstawiany jako podstawowa zasada w architekturze. Czy „forma podąża za funkcją” jest imperatywem idealnego projektu?” – pytają organizatorzy konkursu Dare.

Wyzwaniem w konkursie jest zaprojektowanie naturalnego centrum różnorodności biologicznej, które jest zbudowane zgodnie z zasadą „funkcja podąża za formą”. Może być ono inspirowane formą dowolnego elementu występującego w naturze. Celem konkursu, jak twierdzą organizatorzy, jest zrozumienie, w jaki sposób można praktykować architekturę poza narzuconymi jej zasadami.

Konkurs adresowany jest do zawodowych architektów, a także do studentów i miłośników projektowania. Do wygrania są nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.