David Chipperfield Architects i Zeidler dla Parlamentu Kanady

David Chipperfield Architects i Zeidler dla Parlamentu Kanady

Blok 2, zdj. David Chipperfield Architects i Zeidler

Brytyjskie studio David Chipperfield Architects i kanadyjskie biuro Zeidler wygrały konkurs na przebudowę Bloku 2 na terenie kanadyjskiego parlamentu w Ottawie. Nowe obiekty będą wykorzystywane przez rząd jako pomieszczenia biurowe dla parlamentarzystów oraz siedziba Biblioteki Parlamentu.

Projekt, który został wyłoniony spośród nadesłanych prac przez jury Królewskiego Instytutu Architektury Kanady, zachowa istniejące konstrukcje i doda nowe, niskoemisyjne i energetycznie wydajne budynki.

„Staraliśmy się opracować urbanistyczną i architektoniczną wypowiedź, która jest zarówno pełna szacunku dla przeszłości, jak i radykalna, uznająca przeszłość i patrząca w przyszłość, motywowana troską o środowisko i ideałami społeczności” – mówi David Chipperfield.

Blok 2, zdj. David Chipperfield Architects i Zeidler

 

Blok 2 uzupełnią nowe obiekty o drewnianej konstrukcji, wyposażone w systemy pozwalające na wytwarzanie na miejscu energii odnawialnej. Budynki zostaną wzniesione częściowo z materiałów uzyskanych z recyklingu. Dwa istniejące budynki i centralny plac zostaną przekształcone w Przestrzeń Ludów Rdzennych, dedykowaną historii rdzennej ludności Kanady.

Blok 2, zdj. David Chipperfield Architects i Zeidler

 

„Przebudowa Bloku 2 przekształci tę starzejące się budynki w nowoczesne, zintegrowane, zrównoważone, bezpieczne i ogólnodostępne przestrzenie do użutki Parlamentu Kanady” – powiedziała Filomena Tassi, Minister Usług Publicznych i Zamówień.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.