Deloitte Summit. Nowy projekt w Vancouver

Deloitte Summit. Nowy projekt w Vancouver

Deloitte Summit, zdj. Ema Peter

Tokijskie studio architektoniczne OSO ukończyło budowę Deloitte Summit – wieżowca, którego forma nawiązuje do kształtu tradycyjnych japońskich latarni. Architektom udało się uzyskać rzeźbiarski efekt dzięki przemyślanemu ułożeniu stalowych sześcianów.

Projekt studia OSO nie był pierwszą wizją budynku, który miał stanąć w Vancouver. Projekt wieżowca wykonało wcześniej inne studio, władze miasta uznały go jednak za zbyt konwencjonalny. Architekci ze studia OSO przedstawili zatem swój pomysł na wieżowiec, który łączy funkcjonalność tradycyjnej wieży z niespotykanym efektem wizualnym.

Deloitte Summit, zdj. Ema Peter

 

Każdy z boksów składających się na formę ma cztery kondygnacje. Moduły zostały ułożone asymetrycznie wokół rdzenia budynku, tworząc wyjątkową formę, która przyciąga wzrok i intryguje. „Zamiast stawiać jedną dużą formę, zestawiliśmy ze sobą wiele małych. Okazało się, że możemy uzyskać w ten sposób tę samą powierzchnię” – mówią architekci odpowiedzialni za projekt.

Deloitte Summit, zdj. Ema Peter

 

Ułożone w stos sześciany są zorientowane w różnych kierunkach, dzięki czemu użytkownicy budynku będą mogli podziwiać panoramę miasta z wielu perspektyw. Jak podkreślają architekci, żadna ze stron fasady „nie jest jej przodem”. „Opracowany projekt czerpie inspirację z form tradycyjnych japońskich lampionów, reinterpretując tym samym współczesne projekty wież biznesowych” – dodają twórcy projektu.

Deloitte Summit, zdj. Ema Peter

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.