Devise

Devise

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza architektów i studentów do udziału w konkursie Devise, którego przedmiotem jest projekt placówki edukacyjnej skupionej na przedmiotach technicznych.

Koncepcja majsterkowania, tworzenia i naprawiania istnieje od czasów starożytnych. Opracowaliśmy wynalazki, takie jak koło, dźwignia i bloczek, które mimo upływu czasu pozostają zgodne z nowoczesną definicją inżynierii. Te umiejętności techniczne są przekazywane z pokolenia na pokolenie, dostosowując się do realiów konkretnej epoki.

Co jeśli instytuty inżynieryjno-techniczne mogłyby same w sobie ucieleśniać idee nauk technicznych? Wyzwaniem w konkursie jest zaprojektowanie szkoły skupionej na wiedzy technicznej, której projekt wizualny będzie oddawać treść przyswajanej w jej murach wiedzy. Szkoła powinna motywować uczniów do nauki i praktyki, dawać im przestrzeń do rozwoju i odpoczynku, a także umożliwiać doskonalenie swoich zdolności poprzez obcowanie z najwyższej jakości technologiami.

Uczestnicy mają pełną dowolność w wyborze inspiracji, mogą nawet czerpać z własnych doświadczeń związanych ze studiami, uwzględniając to, czego ich zdaniem brakowało w ich placówkach. W projekcie powinny znaleźć się sale wykładowe, laboratoria, warsztaty i fora do wspólnej nauki i dyskusji, a także inne obiekty wyszczególnione w opisie konkursu.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Nie są wymagane żadne kwalifikacje zawodowe. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.