Dining with Vincent. Konkurs

Dining with Vincent. Konkurs

Materiały organizatora

Platform UNI zaprasza architektów i studentów do udziału w konkursie Dining with Vincent, którego przedmiotem jest projekt restauracji inspirowanej życiem i twórczością znanego malarza Vincenta van Gogha.

Pielęgnowanie istniejących miejsc historycznych jest tak samo ważne jak tworzenie nowych doświadczeń. W Arles ludzie nie mogą już odwiedzać budynków zamieszkałych niegdyś przez Van Gogha, dlatego tworzenie nowych miejsc, które podtrzymują pamięć o tym artyście jest konieczne, aby nadal przyciągać turystów” – piszą organizatorzy konkursu.

Wyzwanie polega na zaprojektowaniu tematycznej restauracji inspirowanej twórczością Vincenta Van Gogha. Uczestnicy będą musieli zapoznać się z historią artysty, niezwykle związanego z miastem, a także z wpływem przestrzeni miejskiej na jego styl pracy. Restauracja może być albo całkowicie inspirowana twórczością artysty, albo czerpać jedynie detale z odważnej, wyrazistej i kolorowej sztuki van Gogha. Zarówno konstrukcja, jak i wnętrza muszą odzwierciedlać charakterystyczne dla sztuki malarza elementy.

Rejestracja do konkursu potrwa do 1 sierpnia 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.