Reviving Silk Route. Konkurs

Reviving Silk Route. Konkurs

Plakat wydarzenia

Ogłoszono konkurs Reviving Silk Route. A Cultural Center For All, którego przedmiotem będzie projekt inkluzywnego centrum kultury na Jedwabnym Szlaku.

Jako jeden z najważniejszych kanałów wymiany handlowej, Jedwabny Szlak pełnił funkcję pomostu kulturowego między Azją a Europą. Od 2000 lat Jedwabny Szlak reprezentował formę globalnej gospodarki i pozwalał na przepływ wiedzy i idei, które miały głęboki wpływ na kulturę Azji i Europy. Jedwabny Szlak, obejmujący głównie lądowe, ale także morskie szlaki handlowe, rozciągał się od Chin do Korei i Japonii na wschodzie, Turcji i Włoch na zachodzie i łączył Chiny z Indiami na południu. Działalność handlowa wzdłuż Jedwabnego Szlaku przez wiele stuleci ułatwiała przekazywanie nie tylko towarów, ale również i kultury, promując ekonomię społeczno-kulturową […] Na przecięciu pojęć kultury i turystyki coraz bardziej wyróżniają się ośrodki kultury, stanowiące łącznik między wymianą wartości, zwyczajów życia społecznego. Są odwiecznymi środkami wyrażania siebie - przekazywania idei i wartości. Centra kultury odgrywają również istotną rolę w zachowywaniu moralności i przekonań społeczności. Integracja cech architektonicznych, form i materiałów pomaga wchłonąć przeszłość jako aktywną część przyszłości; tworzenie społeczeństwa lat przyszłych jest równie ważne, jak zachowanie dawnych wartości. Switch Competitions zaprasza wszystkich studentów architektury i młodych profesjonalistów do opracowywania i zgłaszania pomysłów na projekt centrum kulturalnego zlokalizowanego w samym sercu Jedwabnego Szlaku -  w mieście Baku” – piszą organizatorzy konkursu.

Konkurs ma charakter koncepcyjny. Organizatorzy zachęcają uczestników do zgłaszania prac, łączących w sobie poszanowanie dla tradycji i kultury z tchnieniem nowoczesności. Rejestracja do konkursu będzie otwarta do 30 lipca 2021. Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.