Dom Flamingo

Dom Flamingo

Flamingo House, zdj. STOPROCENT Architekci

Przedstawiamy jedną z najnowszych realizacji studia STOPROCENT ARCHITEKCI. Polskie studio zaprojektowało budynek, który zachwyca elegancją i pełnym klasy minimalizmem, jednocześnie dobrze komponując się z otoczeniem.

Dom Flamingo zlokalizowany jest w Żorach na Górnym Śląsku, nieopodal ścisłego centrum miasta; graniczy również z dawnymi zabudowaniami przemysłowymi i publicznym parkiem. Działka, która znajduje się „na widoku” zainspirowała projektantów do poszukiwania brył i ustawień, zapewniających prywatnemu inwestorowi możliwość odseparowania swojej przestrzeni od przestrzeni miasta. Projektując, architekci brali pod uwagę zarówno zalety, jak i ewentualne wady działki, aby stworzyć optymalnie dopasowany do kontekstu dom. Wykorzystali nierówne ukształtowanie terenu jako pretekst do skonstruowania złożonego z kilku brył domu nowoczesnego, eleganckiego i intrygującego jednocześnie. 

Flamingo House, zdj. STOPROCENT Architekci

 

Elementy Domu Flamingo kontrastują ze sobą i doskonale się dopełniają – na korzyść domu działają zarówno zestawione ze sobą różnej „ciężkości” bryły, jak i rodzaj użytych materiałów oraz kolory. Front domu to dwupiętrowa bryła sprawiająca wrażenie nieważkiej – mieszczą się w niej sypialnie i łazienki. Druga, parterowa część domu sprawia wrażenie o wiele masywniejszej; jej ciężar przełamuje jednak przeszklony salon, otwierający dom na widok ogrodu oraz znajdującego się w nim sporego basenu. Obok basenu znajduje się ażurowa, prosta, sześcienna altana – jej forma idealnie pasuje do minimalistycznych kształtów reszty zabudowy.

Caption

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.