Przedstawiamy jedną z najnowszych realizacji studia STOPROCENT ARCHITEKCI. Polskie studio zaprojektowało budynek, który zachwyca elegancją i pełnym klasy minimalizmem, jednocześnie dobrze komponując się z otoczeniem.
Dom Flamingo zlokalizowany jest w Żorach na Górnym Śląsku, nieopodal ścisłego centrum miasta; graniczy również z dawnymi zabudowaniami przemysłowymi i publicznym parkiem. Działka, która znajduje się „na widoku” zainspirowała projektantów do poszukiwania brył i ustawień, zapewniających prywatnemu inwestorowi możliwość odseparowania swojej przestrzeni od przestrzeni miasta. Projektując, architekci brali pod uwagę zarówno zalety, jak i ewentualne wady działki, aby stworzyć optymalnie dopasowany do kontekstu dom. Wykorzystali nierówne ukształtowanie terenu jako pretekst do skonstruowania złożonego z kilku brył domu nowoczesnego, eleganckiego i intrygującego jednocześnie.
Elementy Domu Flamingo kontrastują ze sobą i doskonale się dopełniają – na korzyść domu działają zarówno zestawione ze sobą różnej „ciężkości” bryły, jak i rodzaj użytych materiałów oraz kolory. Front domu to dwupiętrowa bryła sprawiająca wrażenie nieważkiej – mieszczą się w niej sypialnie i łazienki. Druga, parterowa część domu sprawia wrażenie o wiele masywniejszej; jej ciężar przełamuje jednak przeszklony salon, otwierający dom na widok ogrodu oraz znajdującego się w nim sporego basenu. Obok basenu znajduje się ażurowa, prosta, sześcienna altana – jej forma idealnie pasuje do minimalistycznych kształtów reszty zabudowy.
Konkurs Art Temporary Installation w Panamie jest organizowany przez New Arch Competitions. Celem konkursu jest zaprojektowanie tymczasowej instalacji poświęconej sztuce na terenie archeologicznym Panama La Vieja. Konkurs skupia się na pytaniu, jak stworzyć tymczasową architekturę, która współistnieje i łączy się z istniejącymi ruinami, jednocześnie szanując ich tożsamość i historyczną wartość.
Biuro architektoniczne Tres Birds z siedzibą w Denver ogłosiło, że rozpoczęcie budowy najwyższego budynku z drewna w Denver planowane jest na lipiec przyszłego roku. 12-piętrowy budynek o nazwie Return to Form będzie zlokalizowany w River North Arts District.
Trwają zgłoszenia do konkursu Tokyo Urban Meditation Cabins, którego przedmiotem jest projekt kabin medytacyjnych, które umożliwią mieszkańcom Tokio zatrzymanie się w biegu codziennych spraw i skorzystanie z cichego miejsca izolacji, sprzyjającego uspokojeniu i medytacji.
MAD Architects rozpoczęło prace nad swoim pierwszym projektem kulturalnym w Europie, Muzeum Migracji FENIX w Rotterdamie. Projekt został zlecony przez Fundację Droom en Daad i opiera się w dużej mierze na renowacji sławnego magazynu Fenix, którzy przez długi czas był uznawany za największy budynek tego typu na świecie. Odwołanie się do historii tego niezwykłego budynku dodatkowo podkreśli związek projektu z miastem.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.