Dom Lustro

Dom Lustro

Dom Lustro, zdj. TRINN

Kilkukrotnie mieliśmy okazję podziwiać oryginalne projekty lustrzanych domów autorstwa zagranicznych architektów. Efektowny trend dotarł już również na nasze rodzime podwórko. Dom Lustro projektu pracowni TRINN wykorzystuje zalety tego rozwiązania, kamuflując się niejako w zielonym, zachwycającym krajobrazie pomorskiego lasu.

Dom Lustro to projekt niezwykle oryginalny. W pierwszej kolejności wzrok zatrzymuje sama bryła domu. Jak mówią architekci, ma ona przypominać uproszczony, przełożony na język nowoczesnej architektury kształt sosny, z niezwykle wysoką szyjką korzeniową i bujną koroną. Rzeczywiście, trzy skośne dachy – dodatkowo pokryte trawą – mogą przywodzić na myśl koronę drzew.

Dom Lustro, zdj. TRINN

 

Dolna część domu została obłożona lustrzanymi panelami. Inwestorzy pragnęli domu w stylu skandynawskim – pięknego w swojej prostocie i przytulnego – jednak architektom udało się przekonać ich do ciekawego twistu w postaci odbijających otoczenie paneli. Góra natomiast w pełni odpowiada pierwotnym oczekiwaniom mieszkańców, obłożona drewnem w ciepłym kolorze i doskonale wpisana w pełen drzew kontekst działki. Trzy jej części z jednej strony zostały połączone dużym tarasem z widokiem na zbiornik wodny.

Dom Lustro, zdj. TRINN

 

Architektom z pracowni TRINN udało się stworzyć dom balansujący na granicy chłodnej nowoczesności i skandynawskiej, rustykalnej przytulności. Prostota i bezpretensjonalność łączą się z doskonale zaplanowanym minimalizmem, a całości dopełnia iluzja optyczna wywołana przez „zakamuflowanie” dolnej części domu w krajobrazie odbijającym się w jej elewacji.

Dom Lustro, zdj. TRINN

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.