Irlandzkie przedsiębiorstwo Common Knowledge połączyło siły z producentem konopi Margent Farm, aby zaprojektować niskoemisyjny mikrodom. Jak twierdzą twórcy projektu, może on być rozwiązaniem problemów związanych z kryzysem mieszkaniowym, którego skutki coraz wyraźniej widać w większości dużych miast Europy.
Zaprojektowane przez firmę Common Knowledge Tigín Tiny Homes nawiązują do prostej formy przyczep kempingowych. Zbudowane z naturalnych materiałów, w tym falistych paneli okładzinowych z konopi Margent Farm, korka i naturalnego kauczuku, domy zachwycają minimalizmem.
Twórcy projektu zadbali o to, aby zapewnić nabywcom i inwestorom maksymalną wolność wyboru - mogą oni zakupić jeden z gotowych mikrodomów o powierzchni 20 metrów kwadratowych, albo nabyć jedynie części i postawić go samemu. Takie rozwiązanie pozwoli inwestorom na dostosowanie domku do swoich potrzeb.
Twórcy projektu uważają, że stworzone przez nich domy to niedrogie rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć płacenia wysokiego czynszu i zaciągania gigantycznych kredytów. „The Tiny Home wypełnia lukę między mieszkaniem w wynajmowanym domu a posiadaniem własnego” – powiedział Harrison Gardner z Common Knowledge. „Rzeczywistość w przypadku wielu ludzi jest taka, że nie stać ich na dom, do którego można od razu się wprowadzić. Mogą sobie pozwolić tylko na taki dom, który wymaga dużo pracy, a nie stać ich na inwestycje w prace remontowe przy jednoczesnym opłaceniu czynszu” – dodał.
ODA New York ujawniła projekt 300 West Broward Blvd, nowej wieży mieszkalnej, która powstanie w Fort Lauderdale na południu Florydy. 38-piętrowa wieża, która jest pierwszym projektem firmy w tym regionie Stanów Zjednoczonych, będzie pełnić funkcję nowego punktu orientacyjnego w dzielnicy.
Położony w doskonałym miejscu, na idealnie ukształtowanej działce, w każdym calu spełniający potrzeby mieszkańców i zapewniający sto procent bezpieczeństwa - taki jest dom perfekcyjny. Czarny koń ambitnej architektury mieszkalnej w Polsce, Marcin Tomaszewski z pracowni Reform Architekt, przedstawia projekt RE:PERFECT HOUSE. Budynek powstał w tym roku w jednej z dzielnic Łodzi.
Architekci z Brandon Haw Architecture prezentują projekt wieżowca, który uświetni dzielnicę biznesową w Pittsburghu. Jego otoczenie będzie przyjazne spacerowiczom, pracownikom kompleksu, a zwłaszcza tym, którzy podróżują rowerami.
Olbrzymi budynek muzeum ma być w założeniu architektów „przyjazny i sprzyjający różnorodnym społecznościom Sydney”. Architekci przebudują i odnowią australijskie muzeum sztuki użytkowej i nauki, przenosząc jedną z najstarszych i najważniejszych instytucji kultury w Australii.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.