Magnatower w Hamburgu

Magnatower w Hamburgu

Magnatower, zdj. Atelier Kempe Thill

Atelier Kempe Thill wygrało konkurs na projekt nowego budynku w Hamburgu w Niemczech. Zaprojektowany dla Magna Real Estate wieżowiec znajduje się na półwyspie Łaby, w parku biznesowym Finkenwerder.

Projekt o nazwie Magnatower współgra z kontekstem historycznym i topografią obszaru, na którym ma powstać. Budynek został zaprojektowany, by podkreślić charakter dzielnicy portowej i będzie wykorzystywany do celów publicznych. Wraz z molo Rüschpark, „Magnatower” będzie pełnił funkcję „bramy” do parku biznesowego Finkenwerder i tym samym, według projektantów, wniesie znaczący wkład w budowanie wizerunku marki.

Magnatower, zdj. Atelier Kempe Thill

Elewacja biurowca wykonana jest z czerwonego betonu, inspirowanego architekturą portową, dzięki czemu zintegruje się bez problemu z otoczeniem. Jednocześnie, projekt nawiązuje do surowej przemysłowej architektury portowej Hamburga. Budynek składa się z trzech powiązanych ze sobą modułów rozmieszczonych wokół jednego rdzenia. To rozwiązanie miało zapewnić płynność kompozycji i sprawić, że budynek będzie tak samo atrakcyjny wizualnie ze wszystkich czterech stron. Oś, wokół której rozmieszczone są segmenty, będzie miejscem spotkań pracowników, sprzyjającym nawiązywaniu interakcji biznesowych i międzyludzkich.

Magnatower, zdj. Atelier Kempe Thill

Inwestycja zaoferuje najemcom około 22 000 m2 powierzchni użytkowej. Dodatkowo, przestrzeń wewnątrz budynku ma być łatwa do podziału, zapewniając elastyczność w wyborze wielkości biura. Dzięki temu powierzchnie będą dostosowywane do potrzeb małych, średnich i dużych firm, co zapewni ekonomiczny podział przestrzeni. Górne piętra budynku, w zależności od wybranego segmentu, będą oferować niezwykle zróżnicowane widoki na panoramę Hamburga.

 

źródło: worldarchitecture.org

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.