Birdhouse ADU
North Arrow Studio, biuro architektoniczne z siedzibą w Austin w Teksasie, zaprojektowało i wybudowało mały dom, który formą i nazwą nawiązuje do karmnika dla ptaków.
Atelier Kempe Thill wygrało konkurs na projekt nowego budynku w Hamburgu w Niemczech. Zaprojektowany dla Magna Real Estate wieżowiec znajduje się na półwyspie Łaby, w parku biznesowym Finkenwerder.
Projekt o nazwie Magnatower współgra z kontekstem historycznym i topografią obszaru, na którym ma powstać. Budynek został zaprojektowany, by podkreślić charakter dzielnicy portowej i będzie wykorzystywany do celów publicznych. Wraz z molo Rüschpark, „Magnatower” będzie pełnił funkcję „bramy” do parku biznesowego Finkenwerder i tym samym, według projektantów, wniesie znaczący wkład w budowanie wizerunku marki.
Elewacja biurowca wykonana jest z czerwonego betonu, inspirowanego architekturą portową, dzięki czemu zintegruje się bez problemu z otoczeniem. Jednocześnie, projekt nawiązuje do surowej przemysłowej architektury portowej Hamburga. Budynek składa się z trzech powiązanych ze sobą modułów rozmieszczonych wokół jednego rdzenia. To rozwiązanie miało zapewnić płynność kompozycji i sprawić, że budynek będzie tak samo atrakcyjny wizualnie ze wszystkich czterech stron. Oś, wokół której rozmieszczone są segmenty, będzie miejscem spotkań pracowników, sprzyjającym nawiązywaniu interakcji biznesowych i międzyludzkich.
Inwestycja zaoferuje najemcom około 22 000 m2 powierzchni użytkowej. Dodatkowo, przestrzeń wewnątrz budynku ma być łatwa do podziału, zapewniając elastyczność w wyborze wielkości biura. Dzięki temu powierzchnie będą dostosowywane do potrzeb małych, średnich i dużych firm, co zapewni ekonomiczny podział przestrzeni. Górne piętra budynku, w zależności od wybranego segmentu, będą oferować niezwykle zróżnicowane widoki na panoramę Hamburga.
źródło: worldarchitecture.org
North Arrow Studio, biuro architektoniczne z siedzibą w Austin w Teksasie, zaprojektowało i wybudowało mały dom, który formą i nazwą nawiązuje do karmnika dla ptaków.
Uprawa oliwek i produkcja oliwy z oliwek były ważną częścią wielu cywilizacji od czasów starożytnych, oliwa była też od wieków podstawą gospodarki bogatych społeczeństw. Konkurs Portugal Olive Guest House organizowany jest we współpracy z rodziną Verde, a jego zadaniem jest zebranie projektów pensjonatu, który ma powstać na terenie ich posiadłości. Pensjonat powinien być skupiony wokół wielofunkcyjnej przestrzeni – miejsca spotkań i Sali do degustacji oliwy.
Na jednej z wsi w województwie lubelskim, nieopodal Lubartowa, powstał wyjątkowy projekt studia 04 Architekci. Projektanci i inwestorzy wykazali się ogromną otwartością i kreatywnością, Dom Wiatrak do złudzenia przypomina bowiem stary wiejski młyn.
Polscy i zagraniczni architekci nie przestają zadziwiać, wpadając na coraz to ciekawsze interpretacje współczesnych tendencji w projektowaniu. Choć może się wydawać, że w temacie domów mieszkalnych reinterpretujących formę stodoły widzieliśmy już wszystko, to nowe projekty przekonują, że pomysły na ten trend nie zostały jeszcze wyczerpane. Prezentujemy kolejną współczesną stodołę – projekt studia BE3.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.