Dom Mazurski

Dom Mazurski

Dom Mazurski, zdj. Domoo

Nowy projekt pracowni architektonicznej Domoo zachwyca prostotą i niewymuszoną elegancją. Jego unikalne cechy doskonale wpisują się w charakter działki, położonej tuż nad malowniczym jeziorem Ryńskim. Klasyczny projekt domu połączono z oryginalnymi wnętrzami autorstwa razoo architekci.

Forma Domu Mazurskiego na już na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl tradycyjne wiejskie domy, tchnące ciepłem i rodzinną atmosferą. Elewacje budynku pokrywa klasyczna biała farba, połączona z elementami ciemnego drewna. Tradycyjnego obrazu dopełnia czerwony dach, doskonale komponujący się zarówno z bielą ścian, jak i z intensywną barwą desek. Dom – pomimo oczywistych nawiązań do lokalnego budownictwa – zachowuje jednak nowoczesną formę. Jego prostota i oszczędność doskonale wpisuje się w obecny od dziesiątek lat trend minimalizmu.

Dom Mazurski, zdj. Jakub Ozarek

 

W skład zabudowy Domu Mazurskiego, oprócz samego budynku mieszkalnego, wchodzi zabudowa gospodarcza. W drugim budynku, ustawionym pod skosem do domu, znajdzie się miejsce na samochody oraz narzędzia potrzebne do opieki nad działką. Jego bryła wiernie odwzorowuje główny budynek w mniejszej skali, dzięki czemu tworzą one spójną całość.

Dom Mazurski, zdj. Jakub Ozarek

Na uwagę zasługują również wnętrza domu. Za ich aranżacje odpowiada studio razoo architekci. Ściany oraz meble zostały utrzymane w stonowanej kolorystyce, którą przełamują pojedyncze elementy w intensywnych barwach. Do wykończenia niektórych ścian użyto betonu architektonicznego, dzięki czemu całość zyskuje nieco modnego, industrialnego charakteru.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.