Studio filmowe w Queens. Projekt BIG

Studio filmowe w Queens. Projekt BIG

Wildflower Studio, zdj. BIG

Studio BIG otrzymało pozwolenie na budowę obiektu w dzielni Astoria w Queens. Geneza projektu sięga 2019 roku, kiedy to amerykański aktor Robert De Niro wraz ze swoją firmą Wildflower Development Group podjęli współprace ze studiem BIG. Niedługo potem zespół ujawnił pierwsze wizualizację projektu studia produkcyjnego. Obiekt o powierzchni 60 400 metrów kwadratowych ma stać się pierwszym pionowym studiem filmowym na świecie.

Projekt De Niro i BIG odpowiada na ciągłe zapotrzebowanie rynku na przestrzenie produkcyjne w stanie Nowy Jork. Siedmiopiętrowy kompleks, w którym znajdą się studia filmowe, telewizyjne i kreatywne, obok tradycyjnych przestrzeni produkcyjnych pomieści również hale do tworzenia gier oraz symulacji w wirtualnej rzeczywistości.

Wildflower Studio, zdj. BIG

 

Aby zapewnić pracownikom miejsce, które sprzyja współpracy, kreatywności i dobremu samopoczuciu, architekci zaproponowali elastyczny, pełen optymizmu projekt wnętrza. Oprócz miejsc pracy projekt zakłada również budowę powierzchni produkcyjnych, biur publicznych, salę fitness, kawiarnię i wspólny salon.

Wildflower Studio, zdj. BIG

 

„Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Wildflower, aby ustanowić nową jakość produkcji filmowej w Nowego Jorku. Budynek będzie domem twórców z wielu dziedzin — trójwymiarowym centrum współpracy, kreatywności i innowacji. Chociaż Nowy Jork jest kultowym miejscem – to miasto samo w sobie jest wszak postacią i głównym bohaterem wielu dzieł – to wierzymy, że ten budynek wyznaczy nowy rozdział w wizualnej historii miasta” — mówi Bjarke Ingels, założyciel i dyrektor kreatywny BIG.

Wildflower Studio, zdj. BIG

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.