Za projekt irlandzkiego domu stworzonego z myślą o życiu rodzinnym odpowiada studio McGonigle McGrath.
Budynek, który w tym roku zyskał tytuł najlepiej zaprojektowanego domu Wielkiej Brytanii znajduje się w Północnej Irlandii w hrabstwie Down. Składa się z dwóch prostych brył ze ścianami wykonanymi z białego betonu oraz spadzistym dachem.
Celem architektów było zastosowanie takich metod, materiałów i detali, które będą jednocześnie eleganckie, trwałe i tanie. W rezultacie realizacja pięknego House Lessans kosztowała zaledwie 335 000 £.
„Studio McGonigle McGrath wykorzystało proste i tanie materiały, aby stworzyć dom, który doskonale współgra z charakterem właścicieli i specyfiką okolicy. House Lessans udowadnia, że nawet przy bardzo ograniczonym budżecie można wejść w posiadanie wymarzonego domu zaprojektowanego przez utalentowanego architekta” – powiedział przewodniczący RIBA Alan Jones.
Na całym świecie żyje niemal 100 milionów osób dotkniętych bezdomnością. Kwestie polityczne, kulturowe i ekonomiczne powodujące bezdomność są bardzo złożone i głęboko zakorzenione w strukturze społecznej. Niestety problem ten nie zmniejsza się wraz z rozwojem społeczeństw, wręcz przeciwnie, szacuje się, że liczba osób bez dachu nad głową będzie wzrastać z roku na rok. Konkurs Reinstate zbierze najlepsze projekty schroniska i ośrodka pomocowego dla bezdomnych.
Holenderska praktyka architektoniczna Mecanoo udostępniła szczegóły projektu Biblioteki Głównej w Makau w Chinach. Projekt, wykonany na zlecenie władz miasta, powstanie przy placu Tap Seac na terenie dawnego hotelu Estoril, w którym przed laty powstało pierwsze kasyno w Makau.
He Art Museum w Guangdong w Chinach projektu laureata prestiżowej nagrody Pritzkera, Tadao Ando, zostanie otwarte dla publiczności już 1 października 2020. Oficjalne otwarcie muzeum planowano pierwotnie na 21 marca tego roku, ale wydarzenie zostało opóźnione z powodu pandemii koronawirusa.
Kohn Pedersen Fox (KPF) zaprojektował budynek, który powstanie na terenie wyburzonego w ubiegłym roku więzienia hrabstwa Wayne.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.