Tadao Ando dla He Art Museum

Tadao Ando dla He Art Museum

He Art Museum, zdj. Tadao Ando

He Art Museum w Guangdong w Chinach projektu laureata prestiżowej nagrody Pritzkera, Tadao Ando, zostanie otwarte dla publiczności już 1 października 2020. Oficjalne otwarcie muzeum planowano pierwotnie na 21 marca tego roku, ale wydarzenie zostało opóźnione z powodu pandemii koronawirusa.

Moją wizją HEM jest przybliżenie sztuki i kultury mieszkańcom mojego rodzinnego miasta Shunde, w delcie Rzeki Perłowej w Chinach, jak i zagranicznym gościom, którzy są ciekawi naszego dziedzictwa i kultury” - powiedział He Jianfeng, założyciel HEM. Dodał, że otwarcie muzeum znacznie ożywi lokalną scenę kulturalną, dopiero wychodzącą z postpandemicznej stagnacji. Muzeum będzie przechowywać i przedstawiać obiekty z rodzinnej kolekcji dzieł sztuki He Jianfenga. Cała kolekcja składa się z ponad 500 arcydzieł z różnych dziedzin sztuki: od malarstwa, kaligrafii, fotografii, po rzeźbę. Obiekty zostały podzielone na trzy podzbiory - Międzynarodowej Sztuki Współczesnej, Chińskiej Sztuki Nowoczesnej i Chińskiej Sztuki Współczesnej. 

He Art Museum, zdj. Tadao Ando

 

„Jesteśmy dumni, że jesteśmy zakorzenieni w naszej społeczności i pozostajemy związani z obszarem Greater Bay. Nasi goście odkryją światowej klasy dzieła sztuki i nasze kantońskie dziedzictwo poprzez wystawy tematyczne i wystawy stałe. W międzyczasie przedstawimy HEM2, program wydarzeń publicznych angażujących lokalną społeczność” – powiedział SHAO Shu, dyrektor HEM.

He Art Museum, zdj. Tadao Ando

 

„Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego, obowiązują środki dystansowania społecznego, a wszyscy odwiedzający muszą kupić bilety online przed wizytą w muzeum”  - przypominają władze muzeum w oświadczeniu, zachęcając miłośników sztuki do wspólnej inauguracji otwarcia.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.