KPF dla Centrum Innowacji w Detroit

KPF dla Centrum Innowacji w Detroit

Detroit Center for Innovation, zdj. KPF

Kohn Pedersen Fox (KPF) zaprojektował budynek, który powstanie na terenie wyburzonego w ubiegłym roku więzienia hrabstwa Wayne.

Budynek zaproponowany przez studio KPF jest przeszkloną, nieregularną, wnoszącą się z jednej strony bryłą z zaokrąglonymi kątami inspirowanymi kształtami aerodynamicznymi. Wielopiętrowy obiekt o powierzchni 17 652 m2 powstanie na rogu alei Gratiot i I-375. Całość kampusu zaprojektowanego dla Detroit Center for Innovation obejmie 14 akrów na wschodnim krańcu śródmieścia Detroit. Budynek edukacyjny jest częścią pierwszego etapu projektu, kolejne planowane etapy obejmą hotel, centrum konferencyjne i jednostki mieszkalne.

Detroit Center for Innovation, zdj. KPF

Centrum według KPF ma być „nową bramą do rozrastającego się centrum Detroit”. Jego budowa rozpocznie się w 2021 r. W zamyśle, teren kampusu ma być miejscem, gdzie studenci i wykładowcy kierunków technicznych będą mogli spotkać się z przedsiębiorcami i liderami biznesu.  Oczekuje się, że placówka ta pomieści około 1000 studentów doskonalących się w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja, analiza danych czy bezpieczeństwo cybernetyczne.

Detroit Center for Innovation, zdj. KPF

„Centrum będzie opierać się na rosnącej pozycji Detroit jako centrum innowacji, dostarczając lokalnym firmom utalentowanych pracowników i oferując już pracującym w zawodzie doskonalenie swoich umiejętności w świecie szybkich zmian technologicznych” - powiedział zespół architektów.

Detroit Center for Innovation, zdj. KPF

źródło: dezeen.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.