Dom na drzewach

Dom na drzewach

Circle Wood, zdj. Mobius

Mamy przyjemność przedstawić wyjątkowy projekt domu jednorodzinnego autorstwa Przemysława Olczyka z polskiej pracowni Mobius. Ta wyjątkowa wizja jest doskonałym przykładem na to, jak w kreatywny sposób włączyć charakterystyczne dla otoczenia elementy w projekt budynku i sprawić, by stał się on jego nieodłączną częścią.

Dom o powierzchni 400 m2 powstaje w gęsto zalesionym otoczeniu Puszczy Kampinoskiej, pośród drzew i innej roślinności. Co ciekawe, działka, na której miał stanąć dom, nie została oczyszczona z rosnących tam drzew – architekt wkomponował je za to w projekt domu, tworząc oryginalną, nieco bajkową formę.

Circle Wood, zdj. Mobius

 

Budynek został zaprojektowany na planie owalu, co jest dość niespotykaną decyzją w projektach domów jednorodzinnych,. Nie oznacza to jednak, że dom będzie niefunkcjonalny – w centrum projektu znajdzie się strefa dzienna, natomiast na jego brzegach – pozostałe strefy Projekt miał przypominać ogromny pień drzewa z wyciętymi otworami na brzegach. To właśnie one wyznaczają przestrzenie, które zapewnią prywatność poszczególnym domownikom. Aby jeszcze bardziej upodobnić go do otoczenia, obłożono elewację drewnianymi panelami, kolorem przypominającymi pnie wszechobecnych drzew.

Circle Wood, zdj. Mobius

Cały projekt zorientowany jest na nieograniczony kontakt z wszechobecną przyrodą. Tarasy, które otwierają dom na las, pozwolą cieszyć się zdumiewającym widokiem każdego dnia, o każdej porze roku. Spokojnego obrazu tej leśnej posiadłości dopełni zaplanowana w domu strefa SPA, która pozwoli domownikom na całkowity relaks.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.