
Frost. Zaprojektuj lodziarnię
Platforma UNI zaprasza architektów i studentów do udziału w konkursie Frost. Konkurs zbierze najciekawsze projekty lodziarni – radosnego i spokojnego miejsca, kojarzącego się z odpoczynkiem, wakacjami i beztroską.
Ogłoszono międzynarodowy konkurs projektowy The Artisan Crossing, organizowany przez platformę Uni.xyz. Celem konkursu jest zachęcenie architektów i projektantów do zaprojektowania innowacyjnego i zrównoważonego projektu mostu, który połączy nowoczesne technologie z artystycznym podejściem.
Konkurs skierowany jest do studentów architektury, absolwentów oraz młodych architektów do 5 lat po ukończeniu studiów. Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować most który będzie uwzględniać aspekty zrównoważonego rozwoju, w tym wykorzystanie materiałów przyjaznych dla środowiska. Projekt musi również uwzględniać tradycyjne rzemiosło i techniki, takie jak tkactwo, garncarstwo i rzeźbiarstwo. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla działań twórczych w mieście.
Projekty będą oceniane przez międzynarodowe jury, które będzie brało pod uwagę kreatywność, oryginalność, zrównoważony charakter i funkcjonalność projektów. Nagrody zostaną przyznane w formie pieniężnej.
Konkurs The Artisan Crossing ma na celu promowanie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań architektonicznych, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia w miastach oraz zachowania tradycyjnego rzemiosła i promocji kultury. Zgłoszenia projektów będą przyjmowane do 30 kwietnia 2023 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Platforma UNI zaprasza architektów i studentów do udziału w konkursie Frost. Konkurs zbierze najciekawsze projekty lodziarni – radosnego i spokojnego miejsca, kojarzącego się z odpoczynkiem, wakacjami i beztroską.
Architekt Maciej Franta prezentuje niezwykle interesujący projekt Villi Reden. Budynek wielorodzinny, który stanął na Górze Redena w Chorzowie przyciąga wzrok niestandardową dla budownictwa wielorodzinnego kubaturą. Swoją oryginalność zawdzięcza wyjątkowemu i zróżnicowanemu otoczeniu, które stało się inspiracją do powstania projektu.
OMA zakończyła prace nad centrum wystawienniczo-kongresowym MEETT, które w ostatnich dniach zostało oficjalnie otwarte dla publiczności w Tuluzie we Francji. Kompleksowy projekt o powierzchni 155 000 metrów kwadratowych obejmuje sale wystawowe, centrum kongresowe, salę balową, parking na 3000 samochodów i węzeł komunikacyjny, który ułatwi transport do tej części miasta.
Kolektyw architektoniczny Frankie Pappas zaprojektował wyjątkowo wąski dom, dopasowany do trudnego kontekstu rezerwatu przyrody Bushveld na północy Afryki Południowej. Szeroki na niespełna 3,5 metra budynek Big Arch wspaniale wpisuje się w nieokiełznaną przyrodę rezerwatu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.