Dom pod Poznaniem

Dom pod Poznaniem

Dom pod Poznaniem, zdj. Tomasz Mielczyński

Mieszkańcy wielkich miast mogą narzekać na wszechobecny tłok, gwar i nieznośną prędkość życia. Alternatywą dla tych, którzy mogą sobie na to pozwolić, jest przeprowadzka do tak zwanej „sypialni miasta”. Takie rozwiązanie pozwala jednocześnie na uczestniczenie w życiu metropolii i odpoczynek w zacisznym otoczeniu natury. Na te potrzeby odpowiada dom pod Poznaniem projektu Tomasza Mielczyńskiego. Położony nieopodal parku narodowego dom zapewni mieszkańcom maksimum kontaktu z naturą bez konieczności rezygnacji z wielkomiejskiego stylu życia.

Projekt Tomasza Mielczyńskiego jest w połowie drogi między minimalistyczną nowoczesnością i przytulnym tradycjonalizmem. Nawiązuje bowiem do tradycyjnej formy stodoły i wykorzystuje materiały zarówno o charakterze rustykalnym, jak i nowoczesnym, kojarzącym się z minimalizmem. Dom, oglądany od strony podjazdu, sprawia wrażenie niezwykle współczesnego, witając gości prostą, utrzymaną w odcieniach szarości elewacją.

Dom pod Poznaniem, zdj. Tomasz Mielczyński

 

Część wychodząca na ogród znacznie różni się od frontowej; to właśnie ona odkrywa prawdziwe oblicze domu – domu przytulnego, jasnego i przestronnego. Wnęka przestronnego tarasu wyłożona jest ręcznie formowanymi cegłami, zaś jego zadaszenie o nieregularnym kształcie skonstruowane jest z jasnego drewna.

Dom pod Poznaniem, zdj. Tomasz Mielczyński

 

Na uwagę zasługują przeszklenia od strony tarasu, zapewniające zarówno dobre doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym, jak i prywatność. Za projekt wnętrz odpowiada Anna Trawczyńska. Projektantka postawiła na dyskretną elegancję w stylu art déco, niepozbawioną jednak przytulności. We wnętrzach, w których doskonały projekt harmonizuje się z prawdziwie domowym ciepłem, każdy domownik i gość będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo.

Dom pod Poznaniem, zdj. Tomasz Mielczyński
Dom pod Poznaniem, zdj. Tomasz Mielczyński
Dom pod Poznaniem, zdj. Tomasz Mielczyński

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.