Dom w Suchym Lesie

Dom w Suchym Lesie

Dom w Suchym Lesie, zdj. CDF Architekci

Bezpretensjonalny, urzekający prostotą, a jednocześnie rodzinny i nowoczesny – taki właśnie jest dom zaprojektowany przez pracownię architektoniczną CDF Architekci. Bryła, która łączy w sobie najpopularniejsze motywy architektury polskich osiedli mieszkaniowych jest wyjątkowo uniwersalna, lecz utrzymana w najlepszym guście.

Dom w Suchym lesie składa się z dwóch wyraźnie różnych od siebie brył – mieszkalnej, która przypomina dwukondygnacyjną nowoczesną stodołę z dwuspadowym dachem oraz części gospodarczej, nawiązującej formą do tradycyjnej „kostki polskiej”. Te dwa elementy, stanowiące symbol połączenia architektury mieszkalnej właściwej dla naszego kraju kilkadziesiąt lat temu i tej, która ma swoje „pięć minut sławy” dziś, jest nie tylko ciekawym zabiegiem formalnym, ale i rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym.

Dom w Suchym Lesie, zdj. CDF Architekci

 

Dom o powierzchni ok. 300 metrów kwadratowych został podzielony typowo. Na parterze znajduje się cześć dzienna, a także kuchnia i jadalnia, a na górze – sypialnie domowników. Uwagę przyciągają obszerne przeszklenia w dolnej części domu. Otwierają one strefę rekreacyjną na ogród i optycznie poszerzają przestrzeń. Wzrok przyciąga także wyłożony szlachetnym drewnem taras – postawiona na nim wiata bez dachu została ozdobiona ogrodowymi lampkami. Po jej bokach umieszczono wsporniki, po których będą się piąć wybrane przez domowników rośliny, tworząc tym samym przytulne i zaciszne miejsce w ogrodzie, osłonięte od wzroku sąsiadów.

Dom w Suchym Lesie, zdj. CDF Architekci

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.