Dom w silosie. Silo Living

Dom w silosie. Silo Living

Silo Living, zdj. Stella van Beers

Absolwentka Design Academy Eindhoven, Stella van Beers, stworzyła oryginalny dom w silosie zbożowym. Architektka przekształciła nieużywany przedmiot w dwupoziomową przestrzeń do życia, idealną do wynajęcia.

Silosy, choć rzadko są wykorzystywane do celów architektonicznych lub artystycznych, dają projektantom wiele możliwości. Często można je instalować na obszarach wiejskich bez pozwolenia na budowę. Silosy są również łatwo dostępne w Holandii, ponieważ znaczny spadek liczby gospodarstw rolnych wpłynął na ich zmniejszone zapotrzebowanie.

Silo Living, zdj. Stella van Beers

„Zawsze widuję je na obszarach wiejskich” – powiedziała autorka projektu. „Zawsze bardzo chciałam wejść do jednego z nich, więc pomyślałam, że mogą nadać się do tymczasowego mieszkania”. „Pomyślałam, że jeśli chcę coś zrobić z silosem, to muszę po prostu go kupić i zobaczyć, jakie są możliwości” – dodała.

Silo Living, zdj. Stella van Beers

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń w środku, architektka podzieliła ją na dwa piętra połączone mini schodami i drabiną. „Cylindryczny dom nie jest czymś specjalnie popularnym, więc było to nie lada wyzwanie” – powiedziała Van Beers.

Silo Living, zdj. Stella van Beers

Van Beers stworzyła ten projekt w ramach studiów Design Academy Eindhoven. Zaprezentowała go na pokazie dyplomowym, który odbył się podczas Dutch Design Week w październiku. Projekt został ciepło przyjęty przez widownię.

Silo Living, zdj. Stella van Beers

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.