NOTTURNO HOUSE. Nowy projekt od REFORM Architekt

NOTTURNO HOUSE. Nowy projekt od REFORM Architekt

RE: NOTTURNO HOUSE, zdj. REFORM Architekt

Marcin Tomaszewski, twórca najciekawszych projektów domów jednorodzinnych w Polsce, przedstawia wizję RE: NOTTURNO HOUSE, budynku o wyjątkowym charakterze i niepowtarzalnej formie.

Ta bryła całościowo to prosty kubik i element, który tworzy cały budynek – został zaprojektowany tak, aby zahaczał o fasadę. Dzięki temu budynek jest wyrazisty, zwraca uwagę. Wszystko utrzymane jest w ciemnej kolorystyce, w której czuję się najlepiej i było to też spójne z oczekiwaniami inwestora. Co więcej, w elewacji postawiłem na szkło. Materiał, który nadaje pewnej lekkości i uniwersalności” – mówi Marcin Tomaszewski.

RE: NOTTURNO HOUSE, zdj. REFORM Architekt

 

Ciemne elewacje, o których wspomina architekt, osadzają projekt w otoczeniu i pozwalają na wykorzystanie dobitnych środków w kwestii formy. Budynek jest niezwykle dynamiczny, zarówno oglądany od strony fasady z wyraźnymi podziałami, jak i tarasu przykrytego przypominającą błyskawicę bryłą dachu. Pozostaje przy tym jednak niezwykle prosty i minimalistyczny.

RE: NOTTURNO HOUSE, zdj. REFORM Architekt

 

Uwagę zwraca dolny taras, położony na poziomie – 1. „Wkopany” w ziemię, zapewni mieszkańcom maksimum prywatności. Jest również ciekawym elementem projektu, doskonale wpisującym się w zaskakującą i nieoczywistą koncepcję architektoniczną RE: NOTTURNO HOUSE.

RE: NOTTURNO HOUSE, zdj. REFORM Architekt

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.