Devise
Platforma UNI zaprasza architektów i studentów do udziału w konkursie Devise, którego przedmiotem jest projekt placówki edukacyjnej skupionej na przedmiotach technicznych.
Marcin Tomaszewski, twórca najciekawszych projektów domów jednorodzinnych w Polsce, przedstawia wizję RE: NOTTURNO HOUSE, budynku o wyjątkowym charakterze i niepowtarzalnej formie.
Ta bryła całościowo to prosty kubik i element, który tworzy cały budynek – został zaprojektowany tak, aby zahaczał o fasadę. Dzięki temu budynek jest wyrazisty, zwraca uwagę. Wszystko utrzymane jest w ciemnej kolorystyce, w której czuję się najlepiej i było to też spójne z oczekiwaniami inwestora. Co więcej, w elewacji postawiłem na szkło. Materiał, który nadaje pewnej lekkości i uniwersalności” – mówi Marcin Tomaszewski.
Ciemne elewacje, o których wspomina architekt, osadzają projekt w otoczeniu i pozwalają na wykorzystanie dobitnych środków w kwestii formy. Budynek jest niezwykle dynamiczny, zarówno oglądany od strony fasady z wyraźnymi podziałami, jak i tarasu przykrytego przypominającą błyskawicę bryłą dachu. Pozostaje przy tym jednak niezwykle prosty i minimalistyczny.
Uwagę zwraca dolny taras, położony na poziomie – 1. „Wkopany” w ziemię, zapewni mieszkańcom maksimum prywatności. Jest również ciekawym elementem projektu, doskonale wpisującym się w zaskakującą i nieoczywistą koncepcję architektoniczną RE: NOTTURNO HOUSE.
Platforma UNI zaprasza architektów i studentów do udziału w konkursie Devise, którego przedmiotem jest projekt placówki edukacyjnej skupionej na przedmiotach technicznych.
Londyńskie studio architektury Boano Prišmontas stworzyło prefabrykowane „domowe biuro” z drewna, które można zbudować w ciągu jednego dnia. Projekt powstał w odpowiedzi na wciąż rosnącą liczbę osób pracujących w domu z powodu pandemii koronawirusa. My Room in the Garden powstał w ramach Peckham Design Trail podczas tegorocznego London Design Festival.
Miasto Kraków we współpracy z ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie architektoniczno-urbanistycznym. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie nowego budynku Krakowskiego Centrum Muzyki przy ul. Piastowskiej.
Po negatywnie przyjętej przez krytykę wystawie reprezentujących założenia puryzmu płócien Le Corbusiera oraz Amédée Ozenfanta, mieszkający od niedawna w Paryżu Le Corbusier zrozumiał, że jego prawdziwym powołaniem jest architektura oraz urbanistyka. Po zakończeniu pierwszej wojny światowej przed szwajcarskim wizjonerem otworzyły się nowe możliwości związane z koniecznością odbudowy zniszczonego państwa oraz poprawienia jakości życia Francuzów.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.