Dom z trawą na dachu

Dom z trawą na dachu

zdj. RO_AR

Czeska pracownia architektoniczna RO_AR zaprojektowała dom, który pokryty jest dachem z trawy. Obiekt położony w zachwycającym otoczeniu pozwoli użytkownikom na bliskość z naturą i odpoczynek od zgiełku. 

Dom  składa się z trzech poziomów, a jego bryła jest zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić panoramiczny widok na otaczającą zieleń. Na pierwszym poziomie znajduje się kuchnia, jadalnia i salon, które łączą się z otwartą przestrzenią zewnętrzną. Na drugim poziomie znajdują się sypialnie oraz łazienka, a na trzecim piętrze jest przestrzeń biurowa i taras z widokiem na okolicę. Jednak największym atutem domu jest jego dach, który został pokryty trawą.

zdj. RO_AR

Dzięki temu dom idealnie komponuje się z okolicznym krajobrazem, co umożliwia uzyskanie naturalnego mikroklimatu wewnątrz domu. Dach zaprojektowany został również jako przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców domu, która umożliwia relaks i obcowanie z naturą. Dom został zbudowany z betonu, a jego wnętrze zostało zaprojektowane w minimalistycznym stylu. Projektanci starali się zachować naturalne kolory i surowe materiały, takie jak beton i drewno, postarali się jednak, aby sama bryła domu była zróżnicowana, dlatego oprócz dynamicznych, prostych linii charakteryzuje się również nawiązaniami do innych stylów architektonicznych. Dom został zaprojektowany z myślą o minimalnym wpływie na środowisko naturalne i zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.