Naturalne lotnisko w Portland

Naturalne lotnisko w Portland

Lotnisko w Portland, zdj. ZGF Architects

ZGF Architects przedstawili nowy projekt jednego terminalu międzynarodowego portu lotniczego w Portland (PDX) w Oregonie. Terminal o wartości 1,5 miliarda dolarów będzie największym z pięciu projektów przebudowy i rewitalizacji istniejącego od wielu lat lotniska w Portland. Projekt czerpie inspirację z natury i charakterystycznej dla Oregonu zieleni.

Zabieramy lotnisko, które dobrze obsługiwało region przez ostatnie osiemdziesiąt lat, aktualizujemy je i unowocześniamy. Chociaż przestrzeń będzie wyglądać inaczej i wzbudzać inne uczucia, postaramy się utrzymać serce i duszę lotniska, które Portlandczycy znają i tak kochają -  lotniska łatwego w nawigacji z jasnymi, otwartymi przestrzeniami oraz lokalnymi sklepami i restauracjami – mieszkańcy Portland nadal będą się tam czuć jak w domu ” – mówi Vince Granato, dyrektor ds. Projektów w porcie lotniczym Portland. 

Lotnisko w Portland, zdj. ZGF Architects

 

Jak wyjaśnia zespół architektów, wnętrze nowego terminalu zostało zaprojektowane tak, aby podkreślać istotność zdrowia, dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa. Charakterystycznym elementem inwestycji jest jej dach, wykonany z regionalnego drewna pozyskiwanego w zrównoważony sposób, na którym znajduje się seria świetlików różnej wielkości, pozwalających światłu wpadać do wnętrza budynku. „Inspiracją, której szukaliśmy od początku, było to miejsce, nasze środowisko naturalne, naprawdę wyjątkowy region, w którym żyjemy” – mówi Sharron van der Meulen z ZGF Architects.

Lotnisko w Portland, zdj. ZGF Architects

 

Planowany termin ukończenia inwestycji to rok 2025.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.