Domek i sztuka. Dom Origami

Domek i sztuka. Dom Origami

Dom Origami, zdj. Medusa Group

Jednym z największych trendów w architekturze ostatnich lat były miniaturowe domy. Zyskały sobie zwolenników dzięki swojej oryginalności, przytulności i stosunkowo niskim kosztom budowy. Przedstawiamy nowoczesną, inspirowaną japońskim minimalizmem reinterpretację małego domu autorstwa architektów ze studia Medusa Group.

Projekt domu inspirowany tradycyjną japońską sztuką składania papieru origami powstał w 2013 roku. Inwestycję ukończono jednak dopiero 7 lat później. Budynek charakteryzuje się niezwykle minimalistycznym designem – prosta, geometryczna bryła przywodzi na myśl eleganckie pudełeczko albo rzeźbę ogrodową.

Dom Origami, zdj. Medusa Group

Inwestycja nie jest indywidualnym projektem, lecz altanką przy domu jednorodzinnym. Mimo to, zadbano o to, by mogła pełnić funkcję autonomicznego mieszkania – znajduje się w niej niewielki aneks kuchenny, strefa relaksu i pokój gościnny. I wszystko to mieści się na jedynie 23 m2 powierzchni użytkowej!

Dom Origami, zdj. Medusa Group

Projekt bazuje na kontraście zewnętrza i wnętrza – stalowa elewacja budynku pokryta jest ciemną grafitową farbą poliuretanową. Wnętrza natomiast utrzymane są w kolorach jasnego drewna. Co ciekawe, domek wyposażony został w jedno trójkątne okno, będące jednocześnie intrygującą częścią elewacji. Jasna aranżacja wnętrz sprawia, że wydają się one większe i przestronniejsze, pomimo braku dobrego doświetlenia światłem naturalnym.

Dom Origami, zdj. Medusa Group

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.