Pour. Konkurs
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Pour, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnej winiarni w Kapsztadzie.
Jednym z największych trendów w architekturze ostatnich lat były miniaturowe domy. Zyskały sobie zwolenników dzięki swojej oryginalności, przytulności i stosunkowo niskim kosztom budowy. Przedstawiamy nowoczesną, inspirowaną japońskim minimalizmem reinterpretację małego domu autorstwa architektów ze studia Medusa Group.
Projekt domu inspirowany tradycyjną japońską sztuką składania papieru origami powstał w 2013 roku. Inwestycję ukończono jednak dopiero 7 lat później. Budynek charakteryzuje się niezwykle minimalistycznym designem – prosta, geometryczna bryła przywodzi na myśl eleganckie pudełeczko albo rzeźbę ogrodową.
Inwestycja nie jest indywidualnym projektem, lecz altanką przy domu jednorodzinnym. Mimo to, zadbano o to, by mogła pełnić funkcję autonomicznego mieszkania – znajduje się w niej niewielki aneks kuchenny, strefa relaksu i pokój gościnny. I wszystko to mieści się na jedynie 23 m2 powierzchni użytkowej!
Projekt bazuje na kontraście zewnętrza i wnętrza – stalowa elewacja budynku pokryta jest ciemną grafitową farbą poliuretanową. Wnętrza natomiast utrzymane są w kolorach jasnego drewna. Co ciekawe, domek wyposażony został w jedno trójkątne okno, będące jednocześnie intrygującą częścią elewacji. Jasna aranżacja wnętrz sprawia, że wydają się one większe i przestronniejsze, pomimo braku dobrego doświetlenia światłem naturalnym.
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Pour, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnej winiarni w Kapsztadzie.
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Tropical House, którego przedmiotem jest projekt rewitalizacji niezwykłego obiektu związanego z muzyką, położonego na Karaibach.
Najnowszy projekt OMA, Prestige Liberty Towers, prowadzony przez architektów Iyada Alsakę, Adrianne Fisher i Waela Sleimana, powstanie już niebawem w Bombaju w Indiach. Oczekuje się, że kompleks wież, który stanie na dawnym terenie poprzemysłowym, zostanie ukończony w 2025 roku.
Biuro projektowe AUTHOS i szwajcarska projektantka specjalizująca się w interdyscyplinarnej sztuce interaktywnej Stella Speziali prezentują instalację stworzoną specjalnie na Zurich Design Biennale 2021. Dzieło zatytułowane NEBULOSUS wykorzystuje światło i mgłę, aby zmienić Ogród Botaniczny w Zurychu w tajemniczą, mistyczną przestrzeń.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.