Tropical House

Tropical House

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Tropical House, którego przedmiotem jest projekt rewitalizacji niezwykłego obiektu związanego z muzyką, położonego na Karaibach.

Montserrat, terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii, to mała wyspa na morzach Karaibów. W 1970 roku George Martin zlecił tam budowę studia muzycznego. Jakiś czas później Montserrat stało się centrum międzynarodowej sceny muzycznej, gdzie muzycy tacy jak Michael Jackson i Paul McCartney nagrywali swoje albumy. Muzyka była tym, co wzbudzało w mieszkańcach poczucie wspólnoty i zaufania. 18 lipca 1995 roku wulkan Soufriere Hills w Montserrat wybuchł po 1500 latach bezczynności, a południowa część wyspy została ewakuowana i oznaczona jako strefa zamknięta. Studio muzyczne, niegdyś punkt orientacyjny i reprezentacyjny, dziś stoi nieużywane, zaniedbane i porośnięte roślinnością.

Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie projektu rewitalizacji studia muzycznego, przystosowanego do potrzeb współczesnych użytkowników. Mile widziana będzie pomysłowość i innowacje, przy jednoczesnym nawiązaniu do historii tego wyjątkowego miejsca.

Zgłoszenia można nadsyłać do października 2023. Konkurs ma charakter koncepcyjny, projekty nie zostaną zrealizowane. Może w nim wziąć udział każdy, bez względu na kwalifikacje i posiadane licencje. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.