Vino. Konkurs na projekt sali do degustacji wina
Platforma UNI zaprasza studentów kierunków architektonicznych i profesjonalistów do udziału w konkursie Vino, którego przedmiotem jest projekt sali służącej do degustacji wina.
Studio Network of Architecture prezentuje projekt luksusowego hotelu i centrum odnowy biologicznej, który został ukończony na południu Tyrolu we Włoszech. Inwestycja jest częścią przebudowy rodzinnej restauracji i pensjonatu Lobishof, które działają od niemal 50 lat.
Położony na północ od tego istniejących zabudowań, nowy hotel o nazwie Aeon składa się z 15 pokoi gościnnych oraz luksusowego centrum odnowy biologicznej. W budynkach znajdą się bistro i bar, baseny, sauny oraz pomieszczenia przeznaczone do medytacji i jogi.
Architekci z NOA wykorzystali istniejące budynki gospodarcze i użyli lokalnie pozyskiwanego drewna do pokrycia dwóch nowych brył. „Stworzenie odpowiedniego napięcia między wielowiekową tradycją tego wiejskiego kompleksu a nowoczesnym stylem było wyzwaniem, które napotkaliśmy na samym początku etapu projektowania” – powiedział architekt z NOA, Christian Rottensteiner.
„Dopasowanie projektu do topografii terenu oraz rozmieszczenie otwartych, a jednocześnie bezpiecznych przestrzeni zewnętrznych uwarunkowało układ poszczególnych brył” – mówi Rottensteiner. Projekt obiektów nawiązuje zarówno do lokalnej architektury, jaki do niezwykłego, górzystego krajobrazu. Geometryczne, zygzakowate fasady kontrastują z łagodnymi pagórkami, spiczaste dachy zaś upodobniają się do tych, które pokrywają sąsiednie domy.
We wnętrzach budynków zestawiono jasne kolory z głębokimi błękitami, które znajdziemy zarówno na ścianach, jak i na tkaninach i meblach. „Starannie wybraliśmy tkaniny, drewno i kolory, które jednocześnie współgrają ze sobą i pozostają w kontraście” – mówi odpowiadający za projekt wnętrz Patrick Gürtler.
Platforma UNI zaprasza studentów kierunków architektonicznych i profesjonalistów do udziału w konkursie Vino, którego przedmiotem jest projekt sali służącej do degustacji wina.
Studio Melike Altınışık Architects opublikowało kolejne zdjęcia zaprojektowanej przez nich wieży telewizyjno-radiowej. Futurystyczna, oryginalna konstrukcja o wysokości 369 metrów stanie w centrum Stambułu. Choć budynek częściowo funkcjonuje już od końca ubiegłego roku, spełniając swoje podstawowe funkcje, to wciąż jest zamknięty dla odwiedzających. Całkowite zakończenie prac nad wnętrzami wieży planowane jest na koniec wiosny tego roku.
Architekci z praktyki NOTO.STUDIO podjęli się trudnego zadania rewitalizacji i przebudowy historycznego domu – dziewiętnastowiecznego dworku w stylu szwajcarskim. Projekt łączy dawne z nowoczesnym: zabytkowa część dworku zostanie jedynie przywrócona do dawnej świetności, obok natomiast dobudowany zostanie nowy segment, w którym znajdą się zarówno przestrzenie prywatne, jak i dzienne.
Studio Edwards z Australii zaprojektowało przyczepę kempingową, która wyróżni się spośród innych pod wieloma względami. Mobilny dom znajduje się teraz w Melbourne, gdzie czeka na nowego nabywcę.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.