Dwie wizje Brooklyn Bridge

Dwie wizje Brooklyn Bridge

Do Look Down, zdj. Shannon Hui, Kwans Kim, Yujin Kim

Van Alen i Rada Miasta Nowego Jorku ogłosili zwycięzców międzynarodowego konkursu Reimagining Brooklyn Bridge. Zwycięski projekt w kategorii profesjonalnej to Brooklyn Bridge Forest autorstwa interdyscyplinarnego zespołu, w tym członków Pilot Projects Design Collective, Cities4Forests, Wildlife Conservation Society oraz firm Grimshaw i Silman. W kategorii młodych dorosłych zwyciężył projekt Do Look Down autorstwa Shannon Hui, Kwans Kim i Yujin Kim.

Brooklyn Bridge Forest stara się wykreować nową wizję zrównoważonego rozwoju środowiskowego i równości społecznej. Robi to, przedstawiając na nowo ten niezwykle ważny dla Nowego Jorku obiekt jako pomost między miastem i jego mieszkańcami a ekosystemami trzymającymi nas wszystkich przy życiu” – mówi Scott Francisco, kierownik zespołu Brooklyn Bridge Forest.

Brooklyn Bridge Forest, zdj. Reimagining Brooklyn Bridge Competition

 

Wizja projektantów jest mocno skupiona na odbudowie naturalnego środowiska w otoczeniu mostu. Członkowie zespołu wierzą, że odbudowa różnorodności biologicznej również w dużych miastach w dalszej perspektywie przyczyni się do uniknięcia katastrofy klimatycznej, a w bliższej – urozmaici przestrzeń, w której żyją mieszkańcy metropolii.

Brooklyn Bridge Forest, zdj. Reimagining Brooklyn Bridge Competition

 

Do Look Down, zwycięska propozycja w kategorii młodych, zakłada stworzenie drugiego poziomu Brooklyn Bridge. Szklana, zawieszona nad mostem platforma będzie idealnym punktem widokowym, z którego można będzie podziwiać panoramę Nowego Jorku, a także „wnętrze” mostu, które posłuży jako miejsce publiczne – targowisko oraz miejsce spotkań.

Do Look Down, zdj. Shannon Hui, Kwans Kim, Yujin Kim

 

Opowiadając o projekcie, zespół podkreśla, jak istotną kwestią jest kultywowanie różnorodności kulturowej, rasowej i światopoglądowej, która cechuje Nowy Jork. „Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie i zasoby zapewnione przez Van Alen Institute i Radę Miasta Nowego Jorku, dzięki czemu mogliśmy wykorzystać ten projekt jako okazję do zwizualizowania przestrzeni publicznych, w których ludzie mogą czuć się widziani i słyszani” – mówi Shannon Hui z zespołu Do Look Down.

Do Look Down, zdj. Shannon Hui, Kwans Kim, Yujin Kim

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.