Echo. Nowy budynek TU Delft

Echo. Nowy budynek TU Delft

Echo, zdj. UNStudio

UNStudio opublikowało projekt nowego budynku edukacyjnego dla TU Delft w Holandii. Inwestycja o nazwie Echo została zaprojektowana, aby zwiększyć ilość miejsc dla studentów na rozwijającym się holenderskim uniwersytecie. Prace nad obiektem trwają już od jakiegoś czasu, a ich ukończenie planowane jest na grudzień 2021.

Opracowany przez UNStudio we współpracy z firmami Arup i BBN, projekt został opracowany w odpowiedzi na stale rosnącą liczbę studentów uniwerstytetu i wynikające z tego zapotrzebowanie na większe sale wykładowe oraz więcej sal ćwiczeniowych. Jednym z głównych założeń projektu było stworzenie miejsca, w którym studenci czują się komfortowo – architekci z UNStudio wierzą, że dobre samopoczucie jest kluczem do owocnej pracy i nauki.

Echo, zdj. UNStudio

Dlatego właśnie fasada trzypiętrowego budynku została zbudowana ze szkła. Dzięki przeszklonym ścianom, wnętrza będą doświetlane naturalnym światłem aż do zmroku, co będzie miało pozytywny wpływ na nastroje studentów i wykładowców. Oprócz tego, to rozwiązanie pomoże w oszczędzeniu energii elektrycznej, co również było niezwykle ważne dla architektów.

Echo, zdj. UNStudio

Echo pomieści w sumie siedem sal dydaktycznych o elastycznym układzie. Największa sala wykładowa, która może pomieścić 700 osób, może być podzielona na trzy mniejsze sale. Sale dydaktyczne zostały zaprojektowane z uwzględnieniem potrzeb współczesnej edukacji wyższej – tak, by móc bez przeszkód przeprowadzać zajęcia z zastosowaniem nowoczesnej technologii.

źródło: worldarchitecture.org

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.