Eco Ruin. Konkurs

Eco Ruin. Konkurs

Plakat wydarzenia

Platforma UNI zaprasza młodych fotografów i artystów do udziału w konkursie na fotoreportaż przedstawiający wpływ ocieplenia klimatu na naturę, który możemy zaobserwować już dziś w naszym otoczeniu.

Wyzwanie polega na tym, aby w interesujący i artystycznie świadomy sposób uchwycić zapowiedzi katastrofy klimatycznej za pomocą cyklu fotografii złożonego z zaledwie pięciu zdjęć. Uczestnicy stają przed zadaniem zsyntetyzowania niezwykle obszernego i bolesnego dla części społeczeństwa tematu zagrożeń klimatycznych. Organizatorzy konkursu wierzą, że uświadamianie społeczeństwu skali problemu i promowanie konkretnych rozwiązań korzystnych dla środowiska może wpłynąć pozytywnie na zmiany klimatu.

„1. Zrób zdjęcia, za pomocą których oddasz emocje i przesłanie zawarte w briefie.

2. Każdy obraz powinien być mniejszy niż 10 MB i mieć rozmiar 2800 x 3500 pikseli, zdjęcie może być zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej.

3. Dodaj tytuł i podtytuł swojej pracy.

4. Załącz opis pracy na 250 słów.

5. Zarówno zdjęcie, jak i opis, mają odnosić się do tematu konkursu: kryzysu klimatycznego.

Dozwolony jest każdy rodzaj aparatu, od telefonów po lustrzanki cyfrowe. Zdjęcia można poddać niewielkiej obróbce, jednak zabronione jest dodawanie czy odejmowanie elementów obrazu, np. za pomocą Photoshopa” – piszą organizatorzy.

Udział w konkursie jest płatny – opłata wynosi 35 USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.