Ekologiczny hotel w Danii

Ekologiczny hotel w Danii

Hotelu Green Solution House, zdj. 3XN / GXN

Firma 3XN / GXN ujawniła projekt neutralnego pod względem emisji CO2 dodatku do Hotelu Green Solution House w Rønne na duńskiej wyspie Bornholm. Nowe skrzydło budynku, w którym znajdą się 24 pokoje, sala konferencyjna oraz luksusowe spa na dachu, ma mieć pozytywny wpływ na lokalny klimat, co – jak mówią architekci – jest nowością na rynku duńskich nieruchomości.

Projekt Green Solution House stawia na rozwiązania ekologiczne. Odpowiedzialni za niego architekci podkreślają, jak istotne jest stosowanie rozwiązań zrównoważonego budownictwa dziś, gdy jako świat przechodzimy przez kryzys klimatyczny. Jako rozwiązanie tego problemu wskazują unikanie tradycyjnych materiałów budowlanych, takich jak beton i stal, i sięganie po materiały i metody alternatywne. „Hotel GSH ma swój wkład w misję ratowania klimatu, co czyni go miejscem wartym inwestycji, a to z kolei ostatecznie czyni go najlepszym wyborem dla naszego klienta ” – mówi Kasper Guldager Jensen z 3XN/GXN.

Hotelu Green Solution House, zdj. 3XN / GXN

„Mimo że przemysł przeżywa teraz trudności, jesteśmy pełni nadziei, że ​​Duńczycy zdecydują się na podróże w obrębie swojego kraju, firmy natomiast będą wybierać miejsca spotkań i konferencji pod względem dobra klimatu. Jesteśmy podekscytowani perspektywą ustanowienia nowych standardów duńskiego budownictwa poprzez ten nowy ekologiczny budynek” – mówi Trine Richter, dyrektor Green Solution House.

Hotelu Green Solution House, zdj. 3XN / GXN

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.