Firma 3XN / GXN ujawniła projekt neutralnego pod względem emisji CO2 dodatku do Hotelu Green Solution House w Rønne na duńskiej wyspie Bornholm. Nowe skrzydło budynku, w którym znajdą się 24 pokoje, sala konferencyjna oraz luksusowe spa na dachu, ma mieć pozytywny wpływ na lokalny klimat, co – jak mówią architekci – jest nowością na rynku duńskich nieruchomości.
Projekt Green Solution House stawia na rozwiązania ekologiczne. Odpowiedzialni za niego architekci podkreślają, jak istotne jest stosowanie rozwiązań zrównoważonego budownictwa dziś, gdy jako świat przechodzimy przez kryzys klimatyczny. Jako rozwiązanie tego problemu wskazują unikanie tradycyjnych materiałów budowlanych, takich jak beton i stal, i sięganie po materiały i metody alternatywne. „Hotel GSH ma swój wkład w misję ratowania klimatu, co czyni go miejscem wartym inwestycji, a to z kolei ostatecznie czyni go najlepszym wyborem dla naszego klienta ” – mówi Kasper Guldager Jensen z 3XN/GXN.
„Mimo że przemysł przeżywa teraz trudności, jesteśmy pełni nadziei, że Duńczycy zdecydują się na podróże w obrębie swojego kraju, firmy natomiast będą wybierać miejsca spotkań i konferencji pod względem dobra klimatu. Jesteśmy podekscytowani perspektywą ustanowienia nowych standardów duńskiego budownictwa poprzez ten nowy ekologiczny budynek” – mówi Trine Richter, dyrektor Green Solution House.
Ruszyły zgłoszenia do konkursu Szkice Architektoniczne, inicjatywy promującej tradycyjne metody szkicowania. Do udziału w rywalizacji zaproszeni są aspirujący architekci – studenci kierunków architektonicznych oraz uczniowie szkół średnich.
Każdy architekt, projektant i grafik doskonale wie o tym, jak duży wpływ na pracę twórczą ma odpowiednio dostosowane otoczenie. Dobrze zaaranżowana pracownia umożliwi zarówno szybkie i sprawne wykonywanie czynności rutynowych, jak i pozwoli na eksperymenty z formą i techniką. To właśnie miejsce pracy architekta jest przedmiotem ogłoszonego niedawno konkursu Arch-Station.
Snøhetta opublikowała nowy projekt rewitalizacji zabytkowej łaźni portowej w mieście Arendal w Norwegii. Łaźnia Knubben, zbudowana w 1937 roku i zamknięta niespełna dekadę później, zostanie na powrót zmieniona w miejsce spotkań lokalnej społeczności. Projekt czerpie inspiracje z wyjątkowego ukształtowania okolicznych terenów.
Nadrzędnym celem organizatorów konkursu PLGBC Green Building Awards 2021 jest promowanie zrównoważonego projektowania i budownictwa na terenie Polski. Jury nagrodzi projekty nadesłane przez uczestników w 10 kategoriach.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.