Zaha Hadid Architects przedstawia zwycięską propozycję kompleksu wielofunkcyjnego w Budapeszcie, składającego się z przestrzeni mieszkaniowych, biurowych i handlowych, połączonych ze sobą spajającymi lokalną społeczność zielonymi terenami, przeznaczonymi do wspólnego użytku. Inwestycja powstanie w Budapeszcie.
Projekt ZHA zakłada wdrożenie szeregu rozwiązań sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi miasta, takich jak zielone dachy, systemy zbierania wody deszczowej, odpowiednie rozwiązania wolumetryczne czy instalacja, która pomoże zmniejszyć zużycie energii przez budynek. Rozległe tereny zielone, które okalają kompleks, zostaną obsadzone roślinnością, która pomoże zmniejszyć temperaturę w okolicach budynków aż do 6 stopni.
To będzie jedna z najbardziej zielonych i zrównoważonych dzielnic w stolicy. Nowe centrum miasta, organicznie powiązane z okolicą i Rákos Creek, będzie w równym stopniu oferować usługi mieszkalne, co biurowe, handlowe i rekreacyjne, tworząc harmonijną całość. […] Kompleks odda także hołd architekturze, kulturze i historii pięknej stolicy Budapesztu, wybiegając w przyszłość dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom” – mówi Gianluca Racana z Zaha Hadid Architects.
Tereny zielone ukończeniu budowy staną się nowym, ogólnodostępnym parkiem miejskim, trzecim co do wielkości. Projekt krajobrazu zakłada zasadzenie aż 900 nowych drzew, stworzenie placów sprzyjających spotkaniom na świeżym powietrzu, ogrodów i stawów, które pozwolą mieszkańcom na kontakt z naturą bez konieczności opuszczania miasta. W ramach projektu powstaną także ścieżki spacerowe i rowerowe, które zachęcą mieszkańców do aktywności fizycznej.
Czy architektura oddziałuje na nasze emocje? Oczywiście, że tak! Konkurs Museum of Emotions ma na celu wydobycie z form architektonicznych potencjału kreowania i regulowania emocji odbiorców. W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.
Firma Gluon ogłosiła rozpoczęcie prac nad projektem przeniesienia rozbieranego obecnie budynku Nakagin Capsule Tower Building do rozszerzonej rzeczywistości. Jeżeli twórcom pomysłu uda się zebrać odpowiednią ilość środków, obiekt będzie można zwiedzić z każdego miejsca świata, bez wychodzenia z domu.
Na jednej z wsi w województwie lubelskim, nieopodal Lubartowa, powstał wyjątkowy projekt studia 04 Architekci. Projektanci i inwestorzy wykazali się ogromną otwartością i kreatywnością, Dom Wiatrak do złudzenia przypomina bowiem stary wiejski młyn.
Projekt o enigmatycznej nazwie Ambona jest dziełem architektów z pracowni INTERURBAN, którzy dołożyli wszelkich starań, by zapewnić inwestorom nietuzinkową i nieco bajkową przestrzeń do życia. Kto z nas nie chciałby, na wzór bohaterów baśni, mieszkać w wieży pośrodku malowniczych łąk?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.