Museum of Emotions. Konkurs

Museum of Emotions. Konkurs

Materiały organizatora

Czy architektura oddziałuje na nasze emocje? Oczywiście, że tak! Konkurs Museum of Emotions ma na celu wydobycie z form architektonicznych potencjału kreowania i regulowania emocji odbiorców. W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Być może zastanawianie się, jak oddziałuje na ciebie architektura, nie jest twoim pierwszym odruchem po wejściu do budynku, ale prawdą jest, że nasze otoczenie ma duży wpływ na odczuwane przez nas emocje. Dobrze zaprojektowane biura mogą sprawić, że poczujesz się energiczny i produktywny, galerie sztuki zaś, że staniesz się bardziej niż zwykle ciekawy i refleksyjny. Każda z tych przestrzeni jest czymś więcej niż tylko budynkiem – jest strukturą, która ma wielką moc.

Konkurs Museum of Emotions estawia przed uczestnikami zadanie wykorzystania architektury jako narzędzia do wydobywania z odbiorcy szeregu różnych emocji. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie muzeum składającego się z dwóch oddzielnych sal wystawowych, które wywołują przeciwstawne emocje – jedna z nich wzbudza odczucia negatywne, a druga – pozytywne. Uczestnicy mają swobodę wyboru konkretnych emocji, które wzbudzą swoimi projektami. Celem konkursu jest wykorzystanie architektury jako podstawowego narzędzia do kreowania stanów emocjonalnych poprzez dopasowanie skali przestrzeni, koloru, oświetlenia i materiałów.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 1 grudnia 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.