Emotions on Display. Konkurs

Emotions on Display. Konkurs

Materiały organizatora

Architektura z założenia ma służyć i pomagać ludziom. Nikt nie zaprzeczy również temu, że przestrzenie, w których przebywamy, wpływają na nasz komfort, nasze zdrowie i nastawienie. Konkurs Emotions on Display ma na celu wybranie najlepszych projektów, których głównym założeniem jest stworzenie przestrzeni przyjaznej ludziom.

Współczesna architektura otrzymuje wiele krytyki. Krytycy jako jej wadę wskazują emocjonalny chłód, restrykcyjną estetykę, a także dystansowanie się od człowieka i życia. W konkursie Emotions on Display uczestnicy będą mieli okazję zerwać z wizerunkiem odrealnionej i odczłowieczonej architektury, prezentując projekty, które łączą budowlane formy i ludzkie emocje.

„Niezbędnym rozwiązaniem poprawiającym jakość życia jest ponowne połączenie architektury z emocjami i uczuciami. Architektura jest głównym elementem naszego otoczenia, ma wpływ na emocje, które z kolei wpływają na zachowanie. Wraz ze zmianą przestrzeni architektonicznej ludzie działają, myślą i czują się inaczej. Ważne jest, aby projektować takie wnętrza, które pomagają dobremu nastawieniu, niwelując jednocześnie przykre emocje” – piszą organizatorzy konkursu.

Konkurs ma charakter koncepcyjny. Rejestracja potrwa do 31 grudnia 2022, zaś prace należy nadesłać do 15 stycznia 2023. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.