Food Vault. Konkurs

Food Vault. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Food Vault, który zbierze projekty magazynu z żywnością i centrum jej dystrybucji.

Jedzenie napędza dusze i karmi ciało. Wpływa na status społeczno-ekonomiczny narodu, motywuje nas do pracy i rzutuje na całe nasze życie. To, co i dlaczego jemy, mówi wiele o przeszłości, przyszłości i teraźniejszości cywilizacji. Dla naszego społeczeństwa wzrost uprzemysłowienia był katalizatorem zmian w żywieniu. Masowa produkcja jedzenia i brak równowagi w dystrybucji żywności są czynnikami wpływającymi negatywnie na nasze zdrowie.

Nasze sposoby odżywiania doprowadziły również do degradacji środowiska zarówno w środowisku naturalnym. Czy te problemy można rozwiązać za pomocą architektury? Zaprojektuj magazyn żywności, który będzie działał również jako centrum dystrybucji.

Centrum dystrybucyjne będzie składać się z rezerw dotowanych racji żywnościowych, a także spełni funkcję magazynu na wypadek klęsk żywiołowych i innych niebezpiecznych sytuacji, w których społeczeństwu grozi głód. Projekt ma być innowacyjny, a jednocześnie bardzo funkcjonalny i wygodny.

Do konkursu mogą zgłosić się zarówno profesjonaliści, jak i studenci i miłośnicy projektowania. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.