Portable Reading Rooms. Konkurs
Platforma Buildner zaprasza wszystkich do udziału w konkursie Portable Reading Rooms, którego przedmiotem jest projekt niewielkich przestrzeni czytelniczych.
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Food Vault, który zbierze projekty magazynu z żywnością i centrum jej dystrybucji.
Jedzenie napędza dusze i karmi ciało. Wpływa na status społeczno-ekonomiczny narodu, motywuje nas do pracy i rzutuje na całe nasze życie. To, co i dlaczego jemy, mówi wiele o przeszłości, przyszłości i teraźniejszości cywilizacji. Dla naszego społeczeństwa wzrost uprzemysłowienia był katalizatorem zmian w żywieniu. Masowa produkcja jedzenia i brak równowagi w dystrybucji żywności są czynnikami wpływającymi negatywnie na nasze zdrowie.
Nasze sposoby odżywiania doprowadziły również do degradacji środowiska zarówno w środowisku naturalnym. Czy te problemy można rozwiązać za pomocą architektury? Zaprojektuj magazyn żywności, który będzie działał również jako centrum dystrybucji.
Centrum dystrybucyjne będzie składać się z rezerw dotowanych racji żywnościowych, a także spełni funkcję magazynu na wypadek klęsk żywiołowych i innych niebezpiecznych sytuacji, w których społeczeństwu grozi głód. Projekt ma być innowacyjny, a jednocześnie bardzo funkcjonalny i wygodny.
Do konkursu mogą zgłosić się zarówno profesjonaliści, jak i studenci i miłośnicy projektowania. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Platforma Buildner zaprasza wszystkich do udziału w konkursie Portable Reading Rooms, którego przedmiotem jest projekt niewielkich przestrzeni czytelniczych.
Nadchodzi czwarta edycja festiwalu Art In Architecture Festival. Jego uczestnicy będą mieli okazję połączyć sztukę i architekturę, a także zyskać uznanie szerszej publiczności i świata sztuk wizualnych.
Studio Puisto przedstawia projekt Niliaitta, pomalowanej na czarno chatki, której konstrukcja opiera się na pojedynczym filarze. Uroczy budynek znajduje się jednym z lasów nieopodal Parku Narodowego Salamajärvi w Finlandii.
Architekci z praktyki NOTO.STUDIO podjęli się trudnego zadania rewitalizacji i przebudowy historycznego domu – dziewiętnastowiecznego dworku w stylu szwajcarskim. Projekt łączy dawne z nowoczesnym: zabytkowa część dworku zostanie jedynie przywrócona do dawnej świetności, obok natomiast dobudowany zostanie nowy segment, w którym znajdą się zarówno przestrzenie prywatne, jak i dzienne.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.