Frank Gehry dla Colburn School

Frank Gehry dla Colburn School

Colburn Schoold, zdj. Gehry Partners

Szkoła w Colburn ogłosiła plany rozbudowy swojego kampusu o powierzchni 100 000 stóp kwadratowych. Kampus, który znajduje się w centrum Los Angeles, został zaprojektowany przez Franka Gehry’ego i jego firmę Gehry Partners.

Szkoła artystyczna, kształcąca młodych tancerzy i muzyków, Colburn School w Los Angeles, zaangażowała zespół z firmy Gehry Partners do rozbudowy Colburn Center. Celem rozbudowy jest znacznie powiększenie przestrzeni, która posłuży do występów i prób. Sercem rozbudowy będzie sala widowiskowa z widownią na 1000 miejsc. Wokół niej powstaną inne, mniejsze sale, a także przestrzenie warsztatowe.

Colburn Schoold, zdj. Gehry Partners

 

„Ta nowa sala jest wielkim błogosławieństwem dla rozwoju muzycznego świata tego miasta, jestem zaszczycony, że mogę być jego częścią” – powiedział Gehry. Oczekuje się, że prace nad nowymi obiektami rozpoczną się w 2023 r. Ich zakończenie szacowane jest na rok 2025, wtedy też sale mają zostać oddane do użytku.

Colburn Schoold, zdj. Gehry Partners

 

Nowy obiekt będzie składał się z nieprzezroczystych i przezroczystych brył, zestawionych ze sobą i tworzących niepowtarzalną kompozycję. We wnętrzach znajdą się sale widowiskowe i obiekty szkoleniowe, które posłużą uczniom i nauczycielom. Budynek będzie otaczał rozległy ogród i plac, które ożywią kontakty międzyludzkie.

Colburn Schoold, zdj. Gehry Partners

 

W sprawie aspektów akustycznych projektu Colburn Center Gehry konsultował się ze swoimi wcześniejszymi współpracownikami, takimi jak Yasuhisa Toyota z Nagata Acoustics i Michael Ferguson, dyrektor TheatreDNA.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.