Realizacje projektu biura architektoniczne MAZM można rozpoznać od razu. Od projektów innych biur odróżnia je niezwykle zgrabne łączenie nowoczesności, przytulności i industrialnego charakteru. Zrealizowany w Warszawie Naked House od swoich twórców otrzymał wszystko, co najlepsze, od intrygującej bryły po ciekawie dobrane materiały.
Zaprojektowany i ukończony w roku 2018 dom od pierwszego spojrzenia zachwyca prostotą i nonszalancją. Nieskomplikowana, nowoczesna bryła domu obłożona jest rudą cegłą, sprawiającą wrażenie wiekowej. Tak wyeksponowany materiał konstrukcyjny nadaje całości industrialnego sznytu, współgra również z wnętrzem budynku, w którego aranżacji zastosowano „surowe” elementy betonowe i drewniane. Stąd też nazwa domu – Naked House, czyli Dom Nagi.
„Kształt działki i układ stron świata zaczął definiować układ przestrzenny domu, jednak to program funkcjonalny ostatecznie zadecydował o bryle i relacji poszczególnych części domu względem działki. W związku z wspomnianymi przyszłymi użytkownikami domu – rodzicami z dziećmi, podzieliliśmy dom na dwie części. W jednej mieści się przestrzeń wspólna/dzienna i sypialnia rodziców, w drugiej – pokoje dzieci i pracownia" – opowiadają o swoim projekcie architekci z MAZM.
"Dwie główne strefy w domu połączyliśmy korytarzem z wąskim i wysokim otwarciem widokowym skierowanym na pozostawione w ogrodzie drzewo. Ostatecznie rzut domu przypomina literę „L” ,podkreślając zastosowane strefowanie. Dzięki zastosowaniu w projekcie jednospadowego dachu, hierarchię pomieszczeń definiuje ich wysokość. Na przykład w sypialniach dzieci dało to możliwość wykorzystania przestrzeni w formie antresol. Została zamontowana tam konstrukcja z belek drewnianych, która czeka na aranżację przez domowników, powiększenie pokojów o dodatkowy poziom.” – dodają autorzy projektu.
Platforma UNI zaprasza architektów i miłośników projektowania do udziału w konkursie Brewed Brazil. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie kawiarni, która umożliwi gościom zarówno pracę, jak i relaks, redefiniując jednocześnie archetyp lokalu gastronomicznego, jaki znamy od lat.
Brytyjska artystka Morag Myerscough stworzyła kolorowy pawilon dla londyńskiej dzielnicy finansowej Canary Wharf. Jak twierdzi autorka, instalacja jest reakcją na złagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem, której celem jest zachęcenie ludzi do bezpiecznego spędzania czasu poza domem.
Interdyscyplinarny zespół projektowy pod kierownictwem praktyki architektonicznej Grimshaw, został wybrany zwycięzcą międzynarodowego konkursu na projekt Shenzhen Airport East Integrated Transport Hub. Dzięki nowemu elementowi lotniska podróżni będą mieli łatwy dostęp do środków transportu publicznego.
Wszelkie czynności budowlane zwykle wiążą się z koniecznością przestrzegania wielu przepisów. Planujesz budowę, rozbudowę lub inną czynność w obrębie swojego domu? Zastanawiasz się, z jakimi specjalistami powinieneś podjąć współpracę? Dowiedz się, kiedy potrzebny jest architekt.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.