Futurystyczny stadion w Toronto projektu Populous

Futurystyczny stadion w Toronto projektu Populous

Arena w Toronto, zdj. Populous

Studio architektoniczne Populous zaprezentowało w ostatnich dniach wizualizacje nowego stadionu w Toronto w Kanadzie. Przyciągająca wzrok, zaprojektowana w futurystycznym stylu arena będzie przestrzenią do organizacji koncertów, przedstawień i kongresów, a przede wszystkim zawodów e-sportowych.

Obiekt, którego ukończenie planowane jest na rok 2025 zostanie zlokalizowany na terenie Kanadyjskiej Wystawy Narodowej. Jego trybuny pomieszczą 7 000 widzów. „Projekt teatru nie zakładał stworzenia ani areny sportowej, ani opery, chcieliśmy raczej ustanowić nową jakość, która łączy te dwie funkcje” – mówi Johnathan Mallie ze studia Populous. Architektom zależało na tym, aby stadion był przystosowany do organizacji wydarzeń e-sportowych, czyli zawodów gier wideo, które każdego roku przyciągają na trybuny miliony widzów na całym świecie. „Prowadzimy już zaawansowane dyskusje, aby przyciągnąć na naszą arenę z największe wydarzenia e-sportowe na świecie. To miejsce na nowo zdefiniuje możliwości organizowania imprez w Toronto” – dodają.

Arena w Toronto, zdj. Populous

Udostępnione przez autorów projekty wizualizacje ukazują zadaszoną arenę, której nieregularny, obły kształt przywodzi na myśl skorupę żółwia lub statek kosmiczny. Wokół krawędzi dachu umieszczone zostaną ekrany, które pozwolą na wyświetlanie materiałów multimedialnych osobom zebranym przed obiektem. Szklana fasada pozwala już z zewnątrz dostrzec wiele kondygnacji kryjących się w środku, dzięki czemu budynek sprawia wrażenie wielowymiarowego.

Arena w Toronto, zdj. Populous

źródło: dezeen.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.