Konkurs Centrum Kultury w Lublinie

Konkurs Centrum Kultury w Lublinie

CK Lublin, zdj. Wikicommons

CK w Lublinie zaprasza młodych architektów, animatorów kultury i osoby zaangażowane społecznie do refleksji nad tym, w jaki sposób architektura i działania kulturalne mogą opisywać i komentować bieżące wydarzenia, a także wypływać na nie.

Organizatorzy konkursu zachęcają do nadsyłania projektów obiektów architektonicznych oraz koncepcji działań w przestrzeni miasta, które nawiązywać będą do obecnie przeżywanych przez Polskę i świat wydarzeń związanych z życiem społecznym i politycznym.

„Preferujemy projekty zakładające współpracę z lokalną społecznością bądź grupą społeczną, wpisujące się w krajobraz kulturowy miejsca realizacji. Poszukujemy projektów, które będą łączyły cechy artystyczne z użytkowymi i mogą służyć rozwiązaniu jakiegoś zdiagnozowanego i wskazanego problemu.” – czytamy na stronie Centrum Kultury.

Nadesłane projekty obiektów i działań muszą być obsadzone w przestrzeni Lublina. Organizatorzy zachęcają jednak, by nie poprzestawać na najbardziej rozpoznawalnych obszarach miasta, takich jak Plac Litewski, Plac po Farze czy Stare Miasto, i umiejscawiać swoje projekty w tych rejonach, które są najbardziej zagrożone wykluczeniem kulturalnym.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne – całkowita pula nagród wynosi 10 000 zł. Pierwsze miejsce zostanie nagrodzone 5 000 zł, natomiast drugie i trzecie otrzymają po 2 500 zł. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 lipca 2020.

Plakat wydarzenia, zdj, CK Lublin

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.