Henn dla City University of Hong Kong

Henn dla City University of Hong Kong

City University of Hong Kong, zdj. Henn

Międzynarodowe biuro architektoniczne Henn opublikowało projekt nowego budynku City University of Hong Kong o powierzchni 300 000 metrów kwadratowych. Realizacja projektu zostanie podzielona na dwie fazy – budowa biblioteki jest planowana na 2023, a inne budynki akademickie w tym domy studenckie, mają zostać ukończone w 2025 roku. W kompleksie będzie mieściło się kilka wydziałów uniwersytetu.

Nowy kampus Uniwersytetu w Hongkongu powstanie w pobliżu dwóch najważniejszych chińskich instytucji naukowych - China Spallation Neutron Source i Songshan Lake Materials Laboratory. Celem tych instytucji, a także władz Uniwersytetu, jest podniesienie jakości edukacji i innowacji w Hongkongu, a także stworzenie nowego, międzynarodowego środowiska naukowców i biznesmenów.

City University of Hong Kong, zdj. Henn

 

Nowe budynki Uniwersytetu będą połączone architektonicznym kręgosłupem, który scali cztery wydziały, obiekty sportowe i budynki administracyjne na z laboratoriami, salami lekcyjnymi, jadalnią i centrum medialnym. Wieże mieszkalne, w których znajdą się akademiki dla studentów i mieszkania dla pracowników, określą granice inwestycji i zaoferują wygodne zakwaterowanie dla społeczności uniwersyteckiej.

City University of Hong Kong, zdj. Henn

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.