Katagiri + Design i Akinori Inuzuka przedstawiają projekt japońskiej herbaciarni wykonanej tylko i wyłącznie z jednego surowca – papieru.
Ta tymczasowa herbaciarnia, nazwana Shi-an, została stworzona przy użyciu jednego materiału – tradycyjnego japońskiego papieru washi. W celu ustabilizowania miękkiego materiału zastosowano dobrze wszystkim znaną azjatycką technikę składania papieru, origami. Zapewniło to nie tylko stabilność konstrukcyjną, ale także posłużyło jako mechanizm umożliwiający łączenie modułów instalacji bez użycia kleju.
Prosta metoda budowy oznacza, że Shi-an można szybko zmontować i zdemontować w dowolnym miejscu. Ponadto, można swobodnie bawić się wielkością i przeznaczeniem pomieszczenia, dodając kolejne moduły – Shi-an może być intymną jaskinią dla jednej osoby, jak i pełnoprawną przestrzenią publiczną ze stolikami i krzesłami.
Architekci odpowiedzialni za projekt mówią, że ta tymczasowa herbaciarnia jest inspirowana głębokimi przemyśleniami nad zagadnieniem przemijania, które doskonale reprezentują typowo japońskie rozumienie życia, świata i natury.
Rusza konkurs Dyplom Inżynierski Roku 2021, w którym będą mieli okazję zaprezentować się absolwenci kierunków architektonicznych Politechniki Łódzkiej. Do udziału w rywalizacji zapraszają organizatorzy konkursu, Koło Naukowe Studentów Architektury IX Piętro i łódzki oddział SARP.
Działająca w Stambule pracownia architektoniczna Hayri Atak Architectural Design Studio przedstawiła projekt nowego mobilnego, ekologicznego hotelu na wodzie. Dzięki swojej uniwersalności, konstrukcja będzie mogła „stanąć” w wielu lokalizacjach, pierwsza jednak znajdzie się u wybrzeży Kataru. Swój wyjątkowy projekt tureckie studio nazwało Eco Floating Hotel.
Londyńska firma architektoniczna Szczepaniak Astridge wygrała międzynarodowy konkurs na projekt nowej siedziby firmy Supermax. Marka jest międzynarodowym producentem, dystrybutorem i sprzedawcą wysokiej jakości rękawic medycznych i dzięki przychodom, które zapewniła jej niedawna pandemia COVID-19, może pozwolić sobie na nową siedzibę.
Za urzekający prostotą projekt nowego obiektu kultury odpowiada brytyjskie studio David Chipperfield Architects.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.