Herbaciarnia z origami

Herbaciarnia z origami

Shi-an, zdj. Takuya Watanabe Photography

Katagiri + Design i Akinori Inuzuka przedstawiają projekt japońskiej herbaciarni wykonanej tylko i wyłącznie z jednego surowca – papieru.

Ta tymczasowa herbaciarnia, nazwana Shi-an, została stworzona przy użyciu jednego materiału – tradycyjnego japońskiego papieru washi. W celu ustabilizowania miękkiego materiału zastosowano dobrze wszystkim znaną azjatycką technikę składania papieru, origami. Zapewniło to nie tylko stabilność konstrukcyjną, ale także posłużyło jako mechanizm umożliwiający łączenie modułów instalacji bez użycia kleju.

Shi-an, zdj. Takuya Watanabe Photography

Prosta metoda budowy oznacza, że ​​Shi-an można szybko zmontować i zdemontować w dowolnym miejscu. Ponadto, można swobodnie bawić się wielkością i przeznaczeniem pomieszczenia, dodając kolejne moduły – Shi-an może być intymną jaskinią dla jednej osoby, jak i pełnoprawną przestrzenią publiczną ze stolikami i krzesłami.

Shi-an, zdj. Takuya Watanabe Photography

Architekci odpowiedzialni za projekt mówią, że ta tymczasowa herbaciarnia jest inspirowana głębokimi przemyśleniami nad zagadnieniem przemijania, które doskonale reprezentują typowo japońskie rozumienie życia, świata i natury.

Shi-an, zdj. Katagiri + Design, Akinori Inuzuka

 

żródło: designboom.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.