Hida Takayama University

Hida Takayama University

Hida Takayama University, zdj. Sou Fujimoto Architects

W mieście Hida w Japonii powstanie nowy budynek uniwersytetu, który połączy lokalne, tradycyjne motywy charakterystyczne dla japońskiej wsi i nowoczesność rodem z wielkiego miasta. Obła, harmonijna forma powstanie w malowniczym otoczeniu pól

Firma Sou Fujimoto Architects zaprezentował projekt dla Hida Takayama University, nowo powstałego ośrodka akademickiego położonego w wiejskiej części Japonii. Projekt ma na celu rewitalizację obszarów wiejskich oraz pielęgnowanie poczucia wspólnoty i ukazanie środowiska naturalnego jako ważnego elementu kultury Japonii. Uczelnia ma zostać otwarta w 2024 roku.

Hida Takayama University, zdj. Sou Fujimoto Architects

 

Projekt uniwersytetu jest zgodny z koncepcją otwarcia budynków na otoczenie. Główną inspiracją dla projektu były unikatowe krajobrazy Japonii, dlatego też inwestycja będzie składać się z dwóch brył o organicznym kształcie, które połączy wspólny dziedziniec. Budynek będzie opierał się na drewnianych filarach. Istotnym elementem projektu jest charakterystyczny dach, po którym można będzie chodzić. Wybrana przez architektów forma z powodzeniem łączy nowoczesność i tradycję, stając się pomostem pomiędzy tym, co znane, a nowymi, niewidzianymi dotąd możliwościami.

Hida Takayama University, zdj. Sou Fujimoto Architects

 

„Miasto Hida, otoczone pięknymi górami, jest jednym z wielkich ośrodków nauki, w którym ludzie gromadzą się i rozmawiają. Budynek uniwersytetu będzie mocno związany z lokalną kulturą, stanowiąc jednocześnie bramę do reszty świata” – mówi architekt Su Fujimoto. Całość otoczy doskonale zaprojektowany krajobraz, który pozwoli studentom i pracownikom naukowym na relaks w przerwach od zajęć.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.