Holding out hope. Nadzieja dla Haiti

Holding out hope. Nadzieja dla Haiti

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziale w konkursie Holding out hope, którego przedmiotem jest zaprojektowanie pomnika upamiętniającego ofiary trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku.

Design powinien uwzględniać wartości lokalnych społeczności haitańskich, a także przekazywać idee nadziei na lepszy czas i pamięci o zmarłych bliskich. Instalacja zostanie zbudowana na obszarze podatnym na trzęsienia ziemi, co muszą wziąć pod uwagę projektujący – obiekt powinien być trwały i odporny na wstrząsy. Pomnik musi być zbudowany z uwzględnieniem ograniczeń ekonomicznych lokalnych społeczności.

Projekt pomnika musi dodawać nową jakość do obszaru miejskiego poprzez swoją strukturę, estetykę lub funkcję. Forma musi być w stanie łączyć się z ludźmi poprzez przekaz lub funkcję, którą spełnia Celem wyzwania jest stworzenie miejsca pamięci, które uhonoruje życia stracone w trzęsieniu ziemi, a jednocześnie może stanie się punktem orientacyjnym i pomnikiem łączącym pokolenia.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Nie są wymagane kwalifikacje zawodowe. Propozycje projektowe mogą być opracowywane indywidualnie lub przez zespoły. Konkurs jest prowadzony w języku angielskim. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.