House of Jazz. Konkurs

House of Jazz. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI ogłosiła konkurs House of Jazz, którego przedmiotem jest projekt centrum muzyki jazzowej. Wizja lokalu powinna nawiązywać do historii i tradycji jazzu.

Od swoich korzeni w afroamerykańskich społecznościach Ameryki na przełomie XIX i XX wieku definicja jazzu stale ewoluowała, rozszerzała się, zmieniała. Jazz, wcześniej często definiowany jako improwizacja, teraz obala ten stereotyp, będąc jednocześnie zaplanowanym działaniem i improwizacją. Czerpiąc inspirację z historii i natury muzyki, zaprojektuj przestrzeń kulturalną poświęconą jazzowi” – piszą organizatorzy.

Jak możemy przeczytać na stronie UNI, jury doceni projekty, które przedstawią obraz wartościowej, inkluzywnej i angażującej przestrzeni performatywnej. Miejscem, w którym należy umieścić projekt, jest Bronx – dzielnica Nowego Jorku, która odegrała niezwykle ważną rolę w historii muzyki afroamerykańskiej i amerykańskiej.

Konkurs ma charakter koncepcyjny. Pula nagród przewidziana w konkursie wynosi 24 tys. USD. Termin rejestracji do konkursu mija 13 czerwca 2022 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.