Tymczasowe klasy studia SOM

Tymczasowe klasy studia SOM

School/House, zdj. SOM

Amerykańskie studio architektoniczne SOM stworzyło projekt samodzielniej wentylowanej, modułowej sali lekcyjnej z wysokim sufitem dla szkół potrzebujących tymczasowego miejsca do prowadzenia zajęć. Koncepcja nazwana School/House zaoferuje szkołom bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych sal lekcyjnych, pozwalając z łatwością zachować społeczny dystans między uczniami, tak ważny w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz innych chorób zakaźnych.

Zaprojektowaliśmy School/House, aby zająć się dwiema kluczowymi obecnie kwestiami: pilną potrzebą tymczasowej dodatkowej przestrzeni edukacyjnej w odpowiedzi na obostrzenia przy pandemii oraz ulepszeniem istniejących tymczasowych sal lekcyjnych, aby stworzyć miejsce sprzyjające nauczaniu i przyjmowaniu wiedzy”  - mówi Jon Cicconi, zastępca dyrektora w SOM.

School/House, zdj. SOM

 

Modułowe sale lekcyjne są zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczne środowisko do nauki w pomieszczeniach dla maksymalnie 25 uczniów w odległości 1,8 metra (sześć stóp) od siebie lub dla maksymalnie 50 uczniów w przypadku, gdy nie będzie konieczne zachowywanie dystansu społecznego. Jak mówia twórcy projektu, większe wysokości sufitu poprawiają cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, a dostęp do naturalnego światła i widoków zza okna zapewnia bardziej „ludzką” przestrzeń dla uczniów i nauczycieli.

School/House, zdj. SOM

 

„Jeśli nauczyliśmy się czegokolwiek z tej pandemii, to tego, że wszystkie szkoły potrzebują teraz więcej miejsca” - wyjaśnił Cicconi. „Mając to na uwadze, Schood/House został zaprojektowany z myślą o wszelkiego rodzaju szkołach, zarówno w miastach, jak i na obszarach wiejskich - nie jako trwałe rozwiązanie w zakresie rozbudowy kampusu, ale w celu zaspokojenia rzeczywistych i pilnych potrzeb szkół” – dodaje.

School/House, zdj. SOM

 

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.