House of the City and Region w Holandii

House of the City and Region w Holandii

House of the City and Region, zdj. Schmidt Hammer Lassen Architects

Biuro Schmidt Hammer Lassen Architects wygrało międzynarodowy konkurs na projekt House of the City and Region w Dordrecht w Holandii. Budynek będzie mieścił instytucje miejskie, obywatelskie i kulturalne, odpowiadając tym samym na potrzeby społeczności.

Budynek miejski o powierzchni 22 000 m2 stanie się niebawem sercem życia holenderskiego miasta Dordrecht. Dzięki powstaniu House of the City and Region, czyli Domu dla Miasta i Regionu, władze miasta zaoferują mieszkańcom łatwy dostęp do urzędów, instytucji działających na rzecz praw obywateli oraz kultury i rekreacji – biblioteki, parku miejskiego oraz centrum turystycznego.

House of the City and Region, zdj. Schmidt Hammer Lassen Architects

Dzięki dobrze przemyślanej lokalizacji – budynek powstanie bowiem w samym sercu Dordrechtu, między dworcem kolejowym a zabytkowym centrum miasta – ma szansę stać się punktem orientacyjnym dla turystów oraz miejscem inicjatyw społecznych dla lokalnych mieszkańców.

„Jesteśmy wdzięczni i podekscytowani, że zostaliśmy wybrani do współpracy z obywatelami Dordrechtu przy realizacji projektu o tak znaczącym znaczeniu kulturowym” - powiedział Elif Tinaztepe, ze studia Schmidt Hammer Lassen.

House of the City and Region, zdj. Schmidt Hammer Lassen Architects

Biuro Schmidt Hammer Lassen w ramach swojego projektu zaproponowało prosty i nowoczesny, ale przytulny z racji użytych materiałów budynek, który nieco kontrastuje z chłodem i formalnością biurowców dookoła, a jednocześnie bez problemu wpisuje się w tkankę miasta. Tym, co ujęło jury konkursu w wizji zwycięskiego studia była również duża elastyczność. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni, budynek tworzy możliwości dalszej rozbudowy i modyfikacji, w zależności od obecnych potrzeb miasta.

 

źródło: worldarchitecture.org

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.