Amerykański startup Moliving prezentuje projekt hotelu Hurley House, który ma zostać otwarty wiosną tego roku w północnej części stanu Nowy Jork. Kompleks będzie składał się z ruchomych kapsuł produkowanych z prefabrykantów.
Kapsuły, które firma Moliving opisuje jako „pierwszy na świecie projekt hotelu dla nomadów”, zostały opracowane przez zespół kierowany przez architekta Stevena Chena i dyrektorkę Moliving Hannę Bem. Kapsuły mieszkalne będą częścią kompleksu budynków, wśród których znajdą się przestrzenie rekreacyjne oraz restauracja i kawiarnia.
„Moliving oferuje właścicielom gruntów i hotelarzom możliwość budowania hoteli w ciągu miesięcy lub lat, za cenę znacznie niższą niż w przypadku tradycyjnego hotelu. Mając na uwadze mobilność, Moliving upatruje swojej misji w zwiększeniu mobilności branży hotelarskiej, chce również umożliwić właścicielom gruntów łatwiejsze i bardziej korzystne inwestycje w hotele” – podała firma.
Pierwszy obiekt, który wykorzystuje kapsuły Moliving, Hurely House, ma zostać otwarty już wiosną tego roku na 22-hektarowej działce w mieście Hurley w dolinie Hudson. Hotel będzie składał się z 60 kapsuł oraz budynków do wspólnego użytku. Kapsuły zaprojektowane przez Moliving zapewnią gościom wygodne gościom wygodne, komfortowe i prywatne miejsca do odpoczynku. Dodatkowo, firma zapewnia inwestorom możliwość dowolnego wyboru materiałów, którymi zostaną one wykończone. Jednostki, które staną w kompleksie Hurley House, zostały wykończone drewnem pochodzącym z recyklingu. Każda z nich wyposażona jest w telewizor, głośnik bezprzewodowy, porty USB, sejf, prywatny bar oraz sterowane elektronicznie rolety.
Po czterech latach wydano pozwolenie na budowę brytyjskiego Holocaust Memorial and Learning Centre, zaprojektowanego przez Adjaye Associates, we współpracy z Ron Arad Architects i praktyką Gustafson Porter + Bowman. Ujawniony w 2017 roku projekt został zatrzymany przez sprzeciw opinii publicznej, która miała obiekcje dotyczące miejsca powstania pomnika oraz usunięcia terenów zielonych na rzecz budowy. Architekci zasugerowali się opinią mieszkańców i zmienili projekt tak, aby nie miał wpływu na lokalną roślinność.
Trwają prace nad udoskonaleniem planu przebudowy stacji Shinagawa w Tokio. Stacja kolejowa ma zostać połączona z tokijskim centrum biznesu i innowacji. Za projekt odpowiada firma z Connecticut, Pickard Chilton. Wizja, nazwana Global Gateway Shinagawa, ma ustanowić nowe standardy dla architektury środowisk miejskich.
Jedno z najbardziej cenionych biur architektonicznych na świecie, Zaha Hadid Architects, ujawniło wizualizacje nowego kompleksu sportowego w Xi’an w Chinach. Obiekt powstaje specjalnie na zaplanowany na rok 2023 turniej piłkarski Asian Football Confederation Asian Cup. Projekt ZHA uwzględnia stworzenie stadionu zdolnego pomieścić 60 000 kibiców, a także szeregu innych przestrzeni publicznych służących sportowi i rekreacji.
Skromna forma, ciemna elewacja… czy tak proste połączenie może być przepisem na luksusową rezydencję? Najwyraźniej tak. Zespół projektowy z JABRAARCHITECTS zadziałał zgodnie z zasadą, że mniej znaczy więcej, i trzeba przyznać, że wyszło im to na dobre. Nowy projekt domu w Izabelinie zachwyca harmonią kształtów i jakością materiałów widoczną już na pierwszy rzut oka.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.