Iceland Greenhouse Restaurant

Iceland Greenhouse Restaurant

Plakat wydarzenia

Platforma BeeBreeders i Vogafjós Farm Resort zapraszają architektów do udziału w konkursie Iceland Greenhouse Restaurant. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie restauracji, położonej w malowniczych okolicznościach jeziora Mývatn.

Konkurs na projekt restauracji Iceland Greenhouse powstał we współpracy z Vogafjós Farm Resort, położonej na wschód od jeziora Mývatn. W ramach konkursu uczestnicy mają za zadanie zaprojektować restaurację… w szklarni. Jak wskazują organizatorzy, na Islandii brakuje świeżej, lokalnie uprawianej żywności. Jej brak odczuwany jest zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy roślinność nie ma możliwości wzrastać ze względu na klimat. Konkurs Greenhouse Restaurant zbierze projekty szklarni, która pełniłaby również funkcję restauracji. Szklarnia pozwoliłaby farmie Vogafjós uprawiać warzywa sałatkowe, owoce i jagody, i serwować je bezpośrednio w restauracji.

Najlepsze projekty zostaną nagrodzone kwotami pieniężnymi. Zdobywca pierwszego miejsca będzie mógł zrealizować swój projekt. W konkursie przewidziane są następujące nagrody:

  • I miejsce - 5.000 $
  • II miejsce - 2.500 $
  • III miejsce - 1.000 $
  • Nagroda specjalna - 1.000 $
  • BB Student Award - 500 $
  • BB Green Award -  500 $

Przyznane zostaną również wyróżnienia honorowe.

Rejestracja do konkursu potrwa do 11 listopada 2021 r. Prace nadsyłać można do 15 grudnia 2021 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 lutego 2022 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.