ReDraw. Narysuj architekturę od nowa
Non Architecture Competitions zaprasza młodych architektów, projektantów, artystow i studentów do udziału w konkursie Re-Draw.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Identity. Wyzwaniem w konkursie jest zaprojektowanie centrum społecznego, którego celem jest promocja wiedzy o dziedzictwie kulturowym Indonezji i jej mieszkańców.
Design centrum powinien być zainspirowany lokalnym kontekstem architektonicznym i kulturą regionu. Nadrzędnym celem jest stworzenie ścieżki zwiedzania, dzięki której odwiedzający będą mogli w pełni doświadczyć wiedzy i wrażeń płynących z przedstawianych w centrum wystaw. W projekcie należy uwzględnić również przestrzenie edukacyjne, hipotetyczne centrum kultury będzie miało na celu również wspieranie przedsiębiorczości i zdolności lokalnych mieszkańców, zwłaszcza tych dotkniętych biedą.
Do konkursu może zgłosić się każdy, niezależnie od wykształcenia i kwalifikacji. Ma on charakter koncepcyjny, co oznacza, że projekty nie zostaną zrealizowane. Zgłoszenia można nadsyłać do 17 października 2022. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w puli 24 tys. USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Non Architecture Competitions zaprasza młodych architektów, projektantów, artystow i studentów do udziału w konkursie Re-Draw.
Oficjalnie otwarto nowy kampus Google Bay View, zaprojektowany przez BIG and Heatherwick Studio. Obiekt, który powstał w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej, charakteryzuje się niespotykaną formą i nowoczesnym podejściem do projektowania.
Praktyki Bjarke Ingels Group i A-Lab zaprezentowały projekt Oslo Science City, dzielnicy naukowej w stolicy Norwegii, która zostanie nowym domem około 150 000 naukowców, studentów i przedsiębiorców. Jak mówią architekci, projekt ma przyczynić się do rozwoju miasta i szybszego przyjęcia przez Norwegię rozwiązań proekologicznych.
Mieszcząca się w Amsterdamie restauracja Mediamatic znalazła pomysłowy sposób na zachowanie wymaganych podczas kwarantanny odstępów między klientami restauracji. Odpowiedzią na problemy zatroskanych obecną sytuacją restauratorów okazały się być małe szklarnie.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.