Romantyczny social distancing

Romantyczny social distancing

Restauracja Mediamatic, zdj. Anne Lakeman

Mieszcząca się w Amsterdamie restauracja Mediamatic znalazła pomysłowy sposób na zachowanie wymaganych podczas kwarantanny odstępów między klientami restauracji. Odpowiedzią na problemy zatroskanych obecną sytuacją restauratorów okazały się być małe szklarnie.

Świat powoli wychodzi z kwarantanny. Otwierają się muzea, restauracje i bary, a życie towarzyskie i rodzinne powoli wraca do normy. Rządy i eksperci przypominają jednak, że ostrożności nigdy za wiele i nadal polecają stosowanie w codziennym życiu zasady dwumetrowego dystansu społecznego. Za tym zaleceniem poszli właściciele restauracji Mediamatic w Amsterdamie.

Restauracja Mediamatic, zdj. Anne Lakeman

Lokal, położony nad malowniczym brzegiem rzeki Oosterdok, został wyposażony w dodatkowe strefy pozwalające gościom na zachowanie odpowiedniego dystansu. Strefy te są nie tylko funkcjonalne, ale i piękne – służą za nie niewielkie szklarnie. Obiekty inspirowane są chambre séparée, malutkimi, wydzielonymi z sali restauracyjnej ukrytymi przed wzrokiem innych gości miejscami, idealnie sprawdzającymi się w przypadku romantycznego spotkania we dwoje czy poważnej rozmowy.

Restauracja Mediamatic, zdj. Anne Lakeman

Przezroczyste szklarnie wprowadzone do „ogródka” Mediamatic nie zapewnią gościom prywatności, pozwolą jednak podziwiać piękny widok rozciągający się dookoła i zabezpieczą ich przed kontaktem z innymi. „Chcemy, aby ludzie nadal czuli się bezpiecznie, jedząc razem i dzieląc się posiłkiem. Przestrzenie są niby wyddzielone, ale [dzięki przezroczystym ścianom] ludzie nadal mogą je dzieli, ciesząc się wspólnie spędzanym przy posiłku czasem” – powiedziała Giulia Soldati, szefowa kuchni.

źródło: designboom.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.