Ball Theater. Pawilon francuski
Ball Theater to projekt francuskiego pawilonu na Biennale Architektury w Wenecji w 2023 roku. Kuratorami projektu są architekci z biura Muoto i Georgi Stanishev.
Poznaniacy! Rusza kolejna, 23. edycja konkursu o Nagrodę Jana Baptysty Quadro. Jest to wyjątkowa okazja do wybrania najlepszych budynków, które powstały na terenie Waszego miasta w ubiegłym roku.
Najlepsze obiekty architektoniczne zbudowane w Poznaniu w 2020 roku można już zgłaszać do prestiżowej Nagrody Jana Baptysty Quadro, która zostanie przyznana już po raz dwudziesty trzeci. Laureata konkursu wybierze jury złożone m.in. z przedstawicieli władz miejskich oraz poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać m.in. nazwę obiektu, jego adres, nazwiska autorów projektu, nazwę inwestora, a także krótki opis inwestycji (z datą jej oddania do użytku) i zdjęcia” – możemy przeczytać w ogłoszeniu wydanym przez organizatorów.
Zgłoszenia do konkursu znajdziecie na stronie www.poznan.sarp.org.pl w zakładce „Konkursy”. Propozycje najlepszych projektów można również wysłać mailem na adres poznan@sarp.org.pl. Organizatorzy przewidzieli opcję zgłaszania budynków osobiście – aby to zrobić, należy udać się do poznańskiej siedziby Stowarzyszenia Architektów Polskich na Starym Rynku 56.
Termin zgłoszeń do konkursu upływa 15 września 2021 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Ball Theater to projekt francuskiego pawilonu na Biennale Architektury w Wenecji w 2023 roku. Kuratorami projektu są architekci z biura Muoto i Georgi Stanishev.
Stowarzyszenie Architektów w Rumunii zaprasza wszystkich do udziału w konkursie DN3C Park. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie parku w centrum miasta Konstanca w Rumunii.
Studia architektoniczne Anagram Architecture & Urbanism i Gruppa Design zdobyły pierwszą nagrodę w konkursie na przebudowę ratusza w Przerowie w Czechach. Propozycja o nazwie The Connector, wykorzystuje elementy oryginalnej budowli, jednocześnie wprowadzając do niej pierwiastek nowoczesności. Odpowiedzialni za projekt architekci mają nadzieję, że przebudowa ratusza rozpocznie nową erę w życiu miasta, inspirując jego mieszkańców do podejmowania różnego rodzaju wspólnych aktywności.
Niecodzienna, nowoczesna bryła przykuwa wzrok i zastanawia. Jej twórcy utrzymują, że estetyka i funkcjonalność biurowca będzie sprzyjać zdrowiu fizycznemu i psychicznemu pracowników.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.